ESSENZ ZINK GOLDHIRSE BIOTIN (pre zdravé kosti, vlasy, nechty a pokožku)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€24,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok obsahuje výťažok z prosa siateho (Panicum miliaceum), inozitol, biotín, zinok a kyselinu pantoténovú. Zinok a biotín prispievajú k udržaniu zdravých kostí, vlasov, nechtov a pokožky. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Naše biotínové kapsuly so zlatým prosom a zinkom Essence poskytujú vlasovým korienkom, pokožke a nechtom cenné výživné látky. Osvedčená kombinácia podporuje rast buniek, udržuje pokožku elastickú a znateľne posilňuje vlasy a nechty. Napríklad proso je obzvlášť bohaté na minerály a vitamíny, zinok sa používa na vypadávanie vlasov, lámanie nechtov a na lepšie hojenie rán. Biotín podporuje rast vlasov a zlepšuje ich farbu. 

Zdravé, lesklé a silné vlasy potrebujú stavebné kamene, ktoré by naša každodenná strava mala skutočne poskytovať. Pretože vlasy sa dajú vyživovať iba zvnútra, kozmetické výrobky zvonku môžu vlasy iba chrániť a starať sa o ne, ale nie ich budovať alebo posilňovať. 

Rast vlasov závisí od mnohých faktorov. Na jednej strane je to genetické a hormonálne, na druhej strane má tiež vplyv strava, vek a samozrejme psychologické faktory, ako je stres. Napríklad dlhodobý nedostatok minerálov je vždy viditeľný napríklad na stave vlasov. Stávajú sa krehkými a matnými a môže dôjsť k spomaleniu rastu. Časom vypadnú ďalšie vlasy. 

Zinok - všestranný medzi stopovými prvkami!

Ako nevyhnutný stopový prvok reguluje všestranný zinok niektoré z najdôležitejších procesov v tele. Okrem iného prispieva k dobre fungujúcemu imunitnému systému, preberá dôležité úlohy v metabolizme bielkovín, sacharidov a tukov a podporuje rast zdravých vlasov, pokožky a nechtov. 

Biotín podporuje tvorbu keratínu

Základnou látkou vlasov je keratín. Biotín, ktorý je obsiahnutý vo vysokých dávkach v našich kapsulách, je dôležitý vitamín, ktorý sa významne podieľa na tvorbe keratínovej štruktúry vlasov, pokožky a nechtov. Nielenže podporuje rast vlasov, ale tiež zlepšuje kvalitu vlasov. Týmto spôsobom sa matné a štiepené vlasy štiepia opäť a majú väčšiu odolnosť voči škodlivým vonkajším vplyvom. Ale biotín je rovnako dôležitý aj pre nechty a pokožku. Dostatočný prísun biotínu dodáva nechtom väčšiu pevnosť, povrch sa stáva viditeľne hladším a odolnejším. Biotín tiež robí pokožku pružnou a pevnou. 

Zlaté proso

Proso je jednou z najstarších plodín na svete. Pôvodne pochádza z východnej Indie a pred 100 rokmi bol pre našu stravu veľmi dôležitý. Proso je stále základnou potravinou v mnohých oblastiach Afriky a Ázie. Je najbohatšie na minerály a obsahuje obzvlášť veľké množstvo oxidu kremičitého a zinku. Žiadny iný známy druh zrna nemá taký vysoký podiel týchto látok. Okrem draslíka a horčíka je proso tiež mimoriadne bohaté na železo a fluór, ako aj na vitamíny skupiny B. 

Pretože proso neobsahuje lepok, je ideálne aj pre celiatikov, ktorí reagujú intolerančnými reakciami na tento bezlepkový proteín (naše kapsuly sú bezlepkové!). Cenná zložka prosa, oxid kremičitý, je pre ľudský organizmus nevyhnutná. Pretože spolu s vápnikom má oxid kremičitý predovšetkým podpornú funkciu. Zaisťuje pružnosť a vápnik pevnosť telesného tkaniva. Obe tiež napínajú spojivové tkanivo, ktoré prechádza celým našim organizmom. Vysoký obsah oxidu kremičitého zaisťuje hladkú, sviežu pokožku a silné vlasy a nechty. Oxid kremičitý a fluór tiež pomáhajú udržiavať zdravé zuby.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.