ESSENZ NERVEN + (stres a nervy)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Výživový doplnok je kombináciou extraktov z rastlín mučenka opletavá (Passiflora incarnata) a chmeľ obyčajný (Humulus lupulus). Odporúča sa v období vnútorného napätia a stresu60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Mučenka, vzrušujúco krásna a mierne upokojujúca!

Mučenka, Passiflora incarnata , je popínavý ker, ktorý dorastá až do 10 m a je pôvodom z amerického kontinentu a rôznych ostrovoch Južné more. Jeho nápadne nádherné, pestrofarebné kvety môžu v závislosti od odrody dosiahnuť priemer až 18 cm. Niektoré druhy mučenky rozvíjajú jedlé plody. Napríklad sú známe ako marakuja. Vysoko kvalitný olej obsahujúci kyselinu linolovú je možné získať zo semien ovocia , ktorý sa používa ako vysoko kvalitný produkt starostlivosti v kozmetike.    

Účinné látky: Passiflora incarnata sa dováža z Indie a USA
na výrobu lekárskych výrobkov . Používa sa sušená bylina a listy. Obsahujú flavonoidy , kumaríny , glykoproteíny a tiež malé množstvo éterického oleja. Extrakt z mučenky sa v kombinácii s inými liečivými rastlinami dlhodobo používa na nervový nepokoj, napätie, úzkosť a poruchy spánku.  

 Chmeľ

Chmeľ , Humulus lupulus , je takzvaná dvojdomá rastlina z čeľade rastlín konope . Dvojdomá znamená, že existujú mužské a ženské rastliny. Ako liečivo sa používajú iba kvety samičích rastlín, chmeľové šištičky . Chmeľ je súčasťou mnohých čajových zmesí; obsahujú ho takmer všetky nervové, spánkové alebo upokojujúce čaje. Chmeľové extrakty sa používajú v mnohých bylinných sedatívach.  


Aktívne zložky:

Chmeľ sa používa ako sedatívum, na nervové stavy, na ľahkú precitlivenosť a na poruchy spánku. Konverzné produkty z jeho zložiek humulon a lupulon sa zdajú byť zodpovedné za tieto účinky . Vznikajú pri skladovaní a príprave čaju.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Stres a nervy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: