ESSENZ NERVEN + (stres a nervy)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€19,90
Skladom

Výživový doplnok je kombináciou extraktov z rastlín mučenka opletavá (Passiflora incarnata) a chmeľ obyčajný (Humulus lupulus). Odporúča sa v období vnútorného napätia a stresu60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Mučenka, vzrušujúco krásna a mierne upokojujúca!

Mučenka, Passiflora incarnata , je popínavý ker, ktorý dorastá až do 10 m a je pôvodom z amerického kontinentu a rôznych ostrovoch Južné more. Jeho nápadne nádherné, pestrofarebné kvety môžu v závislosti od odrody dosiahnuť priemer až 18 cm. Niektoré druhy mučenky rozvíjajú jedlé plody. Napríklad sú známe ako marakuja. Vysoko kvalitný olej obsahujúci kyselinu linolovú je možné získať zo semien ovocia , ktorý sa používa ako vysoko kvalitný produkt starostlivosti v kozmetike.    

Účinné látky: Passiflora incarnata sa dováža z Indie a USA
na výrobu lekárskych výrobkov . Používa sa sušená bylina a listy. Obsahujú flavonoidy , kumaríny , glykoproteíny a tiež malé množstvo éterického oleja. Extrakt z mučenky sa v kombinácii s inými liečivými rastlinami dlhodobo používa na nervový nepokoj, napätie, úzkosť a poruchy spánku.  

 Chmeľ

Chmeľ , Humulus lupulus , je takzvaná dvojdomá rastlina z čeľade rastlín konope . Dvojdomá znamená, že existujú mužské a ženské rastliny. Ako liečivo sa používajú iba kvety samičích rastlín, chmeľové šištičky . Chmeľ je súčasťou mnohých čajových zmesí; obsahujú ho takmer všetky nervové, spánkové alebo upokojujúce čaje. Chmeľové extrakty sa používajú v mnohých bylinných sedatívach.  


Aktívne zložky:

Chmeľ sa používa ako sedatívum, na nervové stavy, na ľahkú precitlivenosť a na poruchy spánku. Konverzné produkty z jeho zložiek humulon a lupulon sa zdajú byť zodpovedné za tieto účinky . Vznikajú pri skladovaní a príprave čaju.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.