ESSENZ BOCKSHORNKLEE (senovka grécka na energiu a vitalitu)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€21,90
Skladom

Naše kapsule dodávajú telu vitalitu a silu. Semienka senovky gréckej obsahujú slizové látky, proteíny, vitamíny, minerálne látky, horčiny, ako aj éterické oleje, ktoré sa používajú v domácej liečbe proti rôznym neduhom. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Bockshornklee

Senovka grécka, Trigonella foenum graecum , je jednoročná bylina. Je to veľmi nenáročná rastlina a rastie v suchých, slaných pôdach. Vyrábajú sa z nej dlhé, úzke strukoviny. V týchto plodoch sú početné malé semená. Vyzerajú ako malé kozie rohy. Na základe tohto tvaru je nezvyčajný názov tejto liečivej rastliny pochopiteľný. 

Semená týchto strukovín bohaté na bielkoviny obsahujú veľa cenných látok. Výťažky z týchto semien obsahujú triglyceridy kyseliny linolovej , palmitovej, linolovej a olejovej, lecitín a fytosterol , éterický olej, veľa (až 30%) slizu, saponíny a sapogeníny , vitamíny A, B1, B2, B3, B5 a D , ako aj fosfor, železo a meď. 

Vôňa rastliny je veľmi charakteristická. Jej kvety príjemne voňajú a semená voňajú po zeleri. Táto vôňa pripomína kari a to nie je náhoda. Mleté semená senovky gréckej sa často používajú v kari zmesiach (kari nie je jediné korenie, ale zmes a skladá sa z mnohých zložiek). Drvené alebo mleté ​​semená senovky gréckej sa odporúčajú aj ako exotické kuchynské korenie. 

Rôzne oblasti použitia pískavice gréckej

Semená senovky gréckej a ich prípravky sa môžu používať vnútorne ako prášok alebo koncentrovaný extrakt, ako v našich tobolkách semien senovky gréckej Essence, ako aj externe, najmä vo forme obkladov. 

Aplikácia zvonku:

Ak sa použije zvonka ako obklad, slizničné látky obsiahnuté v semenách senovky gréckej pokrývajú zapálené kožné tkanivo. Preto sa tieto obklady často používajú na upokojenie zápalov kože a ľahkých foriem ekzémov.

Ďalšou známou aplikáciou je opláchnutie pokožky hlavy infúziou zo semien. Rastlinné hormóny údajne podporujú rast vlasov a posilňujú vlasové korienky. 

Aplikácia zvnútra:

Existuje veľa rôznych odporúčaní na vnútorné použitie. Semená senovky gréckej podporujú produkciu mlieka, mužskú potenciu, činnosť čriev a metabolizmus. Je protizápalový a pomáha rekonvalescencii po zotavení sa z choroby rýchlejšie sa postaviť na nohy. Semená pískavice gréckej sa tradične tiež používajú vnútorne ako tonikum v naturopatii. Pomáha pri fyzickom a psychickom vyčerpaní, posilňuje obranyschopnosť tela a celkovo zlepšuje výkonnosť. 

Senovka grécka zvyšuje produkciu testosterónu

Rastlinné hormóny obsiahnuté v semenách zvýšujú produkciu testosterónu u mužov. Za týmto účelom sa užívajú vysokokoncentrovane kapsule s extraktom. 

Ďalším, dlho známym a osvedčeným účinkom, je účinok podporujúci laktáciu u dojčiacich žien. Fytohormóny obsiahnuté v semenách senovky gréckej stimulujú vlastnú produkciu prolaktínu v tele . Toto uľahčuje tok mlieka. 

Ak chcete užívať senovku grécku na všeobecné posilnenie, mali by ste čajovú lyžičku mletého semena zapiť vodou niekoľkokrát denne. To tiež stimuluje činnosť vašich vnútorností. Ak sa chcete vyhnúť tomuto laxatívnemu vedľajšiemu účinku, odporúčame vám extrakt zo senovky gréckej vo forme toboliek, ako sú naše tobolky esenciálneho oleja.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.