ESSENZ ACEROLA VITAMÍN C PLUS ZINOK

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€19,90
Skladom

Čerešňa acerola je cenným zdrojom prírodného vitamínu C, ktorý je naším telom obzvlášť dobre absorbovaný. Zinok je zas jedným z najdôležitejších stopových prvkov a ovplyvňuje veľa metabolických procesov. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Kombinácia vitamínu C so zinkom prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, čo je obzvlášť dôležité v chladnom období. Ďalej prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a udržaniu zdravej pokožky, kostí, ďasien a nechtov. Vitamín C prispieva k  zníženiu vyčerpania a únavy, k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky. Zinok prispieva k správnej kognitívnej funkcii a k udržaniu dobrého zraku. 

Acerola - čerešňa a jej cenný vitamín C.

Čerešňa acerola je obzvlášť cenným zdrojom prírodného vitamínu C. Je mnohokrát bohatšia na vitamín C ako citrusové plody. Acerola-vitamín C je prírodná kombinácia so sekundárnymi rastlinnými látkami a mikroživinami, ktoré zlepšujú bunkový ochranný účinok vitamínu C, jeho využiteľnosť, trvanie účinku a znášanlivosť. 

Aceroly čerešne ( Malpighia glabra ) je kôstkovica ako natívna čerešne. Botanicky to nesúvisí s týmto. Čerešňa acerola patrí do čeľade Malpighia . Pôvodne pochádza z mexického polostrova Yucatán . Dnes rastie v suchých lesoch na ostrovoch Karibiku, v severnej Brazílii a Latinskej Amerike, na Havaji, na Floride, ako aj v juhovýchodnej Ázii a Indii. Čerešňa acerola je nenáročná a bez problémov vydrží aj dlhé suché obdobia . 

Vždy zelená čerešňa acerola dorastá až do výšky 6 m. Na svojich rozvetvených konároch rodí jeden až tri centimetre veľké plody žltooranžovej až červenej farby. Môžu sa zbierať 3 až 4 krát ročne. 

Čerešňa acerola je jedným z druhov ovocia, ktoré je najviac bohaté na vitamín C. Pretože náš organizmus si nedokáže sám vyrobiť vitamín C, sme vždy závislí od prísunu vitamínu C zvonka. Prírodný vitamín C, napríklad z čerešne aceroly, je našim telom obzvlášť dobre absorbovaný. Čerešňa acerola obsahuje aj ďalšie cenné látky, ako je betakarotén, vitamíny B1 a B2, niacín, bielkoviny, železo, fosfor, vápnik a horčík. 

Stopový prvok zinok

Zinok je jedným z najdôležitejších stopových prvkov, ale v tele sa vyskytuje iba vo veľmi malom množstve. Napriek tomu je veľa metabolických procesov ovplyvnených zinkom. Mnoho životne dôležitých enzýmov obsahuje zinok alebo je zinkom aktivovaných. Zdravé telo zvyčajne obsahuje 2 až 4 gramy zinku. Tento zinok sa však môže v tele skladovať iba krátkodobo. Preto je dôležité mať vyváženú stravu alebo vhodné doplnky výživy. 

Pôsobenie zinku v tele (pozrieť zdravotnicke tvrdenia):

Zinok ovplyvňuje metabolizmus bielkovín a sacharidov. Riadi produkciu inzulínu a podieľa sa tiež na skladovaní inzulínu. Ľudia s cukrovkou alebo artériosklerózou majú vyššiu potrebu zinku. 

Zinok je však známy svojou úlohou v obranyschopnosti tela. Dostatočný prísun tohto stopového prvku je preto obzvlášť dôležitý v chladnom období. Boli vykonané experimenty, ktoré ukazujú, že prepuknutie prechladnutia je pri užívaní zinku podstatne kratšie, ak ho začnete užívať pri prvých príznakoch. V súčasnosti sa hľadajú odpovede, že zinok môže nielen spomaliť replikáciu vírusov, ale aj posilniť imunitnú odpoveď tela.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.