ESSENZ HYALURON PLUS (pre zdravú pleť, vlasy a nechty)

Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Kyselina hyalurónová uchováva vlhkosť v pokožke a robí ju pevnou a pružnou. Resveratrol účinkuje ako lapač voľných radikálov a chráni pokožku pred predčasným starnutím. Biotín udržuje pokožku, nechty a vlasy zdravé. 60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je zložený cukor, ktorý si telo vytvára samo. Je súčasťou spojivového tkaniva, chrupavky a synoviálnej tekutiny. 

Dôvodom sily hyalurónu je jeho viacreťazcová molekulárna štruktúra. Cukry majú vlastnost viazat velké mnozstvo vody. Napríklad sklovec nášho oka pozostáva z 98% vody. Táto voda je viazaná iba na 2% kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová tiež reguluje obsah vody v spojivovom tkanive. Pretože každý gram kyseliny hyalurónovej dokáže viazať až šesť litrov vody!, zaisťuje, že naša pokožka zostane hladká a pružná. S pribúdajúcimi dňami starnutia tiež klesá prirodzený obsah kyseliny hyalurónovej v pokožke. Vo veku 40 rokov sa tvorí iba 50 percent kyseliny hyalurónovej, ktorá by bola potrebná, a vo veku okolo 60 rokov dokonca iba 10 percent. Logickým dôsledkom tohto faktu: naša pokožka stráca vlhkosť, stáva sa krehkou a vráskavou.  

Kyselina hyalurónová je prítomná v kozmetickej starostlivosti o pokožku vnútorne alebo zvonka vo forme krému , ako injekčná liekovka alebo injekcia na vyhladenie vrások a spevnenie pokožky. Hyalurón sa však môže užívať aj vo forme kapsúl. Požitie má tú výhodu, že sú dostupné všetky vrstvy pokožky.  

Výhodou je, ze aj umelo pripravovaná kyselina hyalurónová je povazované telom za vlastnú látku. V minulosti sa kyselina hyalurónová získavala zo živočíšnych zdrojov, napr. B. z kohútích hrebeňov, ktoré často spôsobovali alergické reakcie. Dnes sa používa výlučne vegetariánska kyselina hyalurónová, ktorá je produkovaná baktériami alebo enzýmami.  

Resveratrol - ochrana buniek 

Resveratrol je účinná látka, ktorá je obzvlášť koncentrovaná v šupke hrozna. Resveratrol patrí do skupiny látok známych ako fytoalexíny . Jedná sa o látky, ktoré primárne produkujú rastliny na vlastnú ochranu. Dá sa povedať, že predstavujú imunitný systém rastlín. Resveratrol sa v ovocí vytvára kvôli vlastnej ochrane pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými infekciami, ako aj pred škodlivými vplyvmi prostredia, ako je UV žiarenie alebo ozón. Rastliny produkujú resveratrol, iba ak sú ohrozené. Vysoké koncentrácie resveratrolu sa preto nachádzajú iba v hrozne, ktoré bolo v kontakte s patogénmi. V ekologicky vypestovanom hrozne je oveľa viac resveratrolu a samozrejme aj iných fytochemikálií ako v plodoch pri postreku. Mnohé štúdie zistili súvislosť medzi UV žiarením a koncentráciou resveratrolu, najmä v šupke hrozna.  

Resveratrol má byť schopný zastaviť proces starnutia pokožky. To robí pleť pružnejšou. Účinok ochrany buniek ako lapača voľných radikálov je tiež spomalenie procesu starnutia kožných buniek.

Biotín

Vitamín B7 (biotín), jeden z vo vode rozpustných vitamínov komplexu B, a je k dispozícii aj pod známymi vitamínmi B7 a vitamín H. Okrem dôležitých úloh v ľudskom metabolizme biotín reguluje aj niektoré funkcie génov v bunkovom jadre a zaisťuje zdravú pokožku a lesklé vlasy. Ako vitamín musí byť biotín dodávaný do tela potravou. To je možné pri živočíšnych aj rastlinných produktoch. Telo si môže malú časť samo vyrobiť aj črevnou flórou.  

Biotín je potrebný na premenu štyroch esenciálnych aminokyselín, a tým prispieva k zdravému rastu vlasov a pokožky a zaisťuje ich zdravý vzhľad. Používa sa preto ako terapeutický prostriedok pri rôznych kožných ochoreniach, ako je akné, alebo pri vypadávaní alebo poškodenom raste vlasov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: