ESSENZ ROTKLEE MENOFIT (Menopauza)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY
Značka: Essenz
€21,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok určený pre potreby žien po štyridsiatke. Obsahuje zinok, extrakt z koreňa žeruchy peruánskej - maca (Lepidium meyenii) a extrakt z kvetov ďateliny lúčnej (Trifolium pratense) bohatý na izoflavóny. Zinok prispieva k správnej reprodukčnej funkcii, fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravej pokožky. 60 kapsúl 

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Menopauza

Počas menopauzy sa vaječníky postupne stávajú menej aktívnymi a produkujú iba malé množstvo pohlavného hormónu estradiolu (jedného z estrogénov). Keď sa hladina estrogénu v tele zníži, hypofýza začne vylučovať viac folikuly stimulujúceho hormónu (FSH). Snaží sa stimulovať vaječníky, aby produkovali estrogén. Dôsledky sú z dôvodu nízkej hladiny estrogénu alebo zvýšenej hladiny FSH.  

Menopauzálne sťažnosti

Príznaky menopauzy môžu začať niekoľko rokov predtým, ako sa menštruácia skutočne zastaví, a v priemere netrvajú dlhšie ako 1 až 2 roky. Nepríjemné vedľajšie účinky ustúpia, keď sa telo nastaví na nižšiu hladinu hormónov. Intenzita symptómov menopauzy rozhodujúcim spôsobom závisí od postoja ženy k jej menopauze. Tí, ktorí akceptujú starnutie ako normálny životný proces, budú mať menej problémov s prispôsobením.

Jedným z prvých príznakov menopauzy je nepravidelnosť menštruačného cyklu. Vyskytujú sa návaly horúčavy, potenie, často sprevádzané búšiacim srdcom, poruchy spánku a koncentrácie, zvyčajne pokles výkonu, výkyvy nálady, apatia, strach, nervozita a depresia.

Pokles hladiny estrogénu môže spôsobiť odvápnenie a krehnutie kostí (osteoporóza). Estrogén chráni kosti pred degradáciou a tým aj celú kostru pred krehnutím. Pokožka sa stáva suchšou a tenšou. Vďaka nedostatku estrogénov klesá obsah kolagénu a elastínu v pokožke - zvyšuje sa tak tvorba vrások . Vlasy na tvári, ochlpenie najmä na brade, môžu vplyvom hormonálnych zmien zhustnúť . Strata vlasov sa môže zvýšiť. Spomalený metabolizmus môže zvýšiť váhu. 

Vaginálna výstelka sa stáva tenšou a suchšou, čo môže byť pri pohlavnom styku bolestivé. Libido sa znižuje a stúpa sexuálna nevôľa.

Tkanivo močovej trubice a panvového dna ustupuje, napätie brušných svalov klesá; to môže viesť k ochabnutiu a inkontinencii.

Zvyšuje sa riziko srdcového infarktu, estrogén chráni cievy pred kalcifikáciou zvýšením HDL ( lipoproteín s vysokou hustotou , „dobrý“ cholesterol) a znížením LDL ( lipoproteín s nízkou hustotou , „zlý“ cholesterol). Pri poklese hladiny estrogénu sa zvyšuje riziko srdcového infarktu, pretože táto ochranná funkcia klesá.  

Červená ďatelina - prírodný liek na príznaky menopauzy

Izoflavóny obsiahnuté v červenej ďateline , takzvané fytoestrogény , majú v tele účinky podobné hormónom. Tieto izoflavóny biochaninu A, formononetin , genistein a daidzein sú podobné vlastným hormónom tela. Môžu zmierniť klimakterické príznaky, ako sú návaly horúčavy a potenie, zlepšiť krvný obeh a zabrániť úbytku kostnej hmoty v starobe. Extrakt z červenej ďateliny má tiež antioxidačný účinok . Ďatelina červená nemá žiadne vedľajšie účinky a nevedie k zvýšeniu hmotnosti, čo sa často stáva pri obvyklej hormonálnej substitučnej liečbe. 

Červený ďatelinu by ste nemali používať na všetky choroby citlivé na hormóny, ako je rakovina prsníka, maternice a vaječníkov, endometrióza alebo myómy, ako aj počas tehotenstva a dojčenia. 

Extrakt z koreňa maca

Maca je liečivá a užitočná rastlina, ktorá pochádza z peruánskych Ánd v nadmorskej výške viac ako
4000 m. Prípravky z hypokotylu sa tradične používajú na podporu plodnosti u ľudí a zvierat. Existujú dôkazy, že Maca je afrodiziakum na zvýšenie libida alebo potencie, ale čaká sa na konečné vedecké dôkazy. Ďalšie štúdie zistili možný účinok na erektilnú dysfunkciu a na ženy po menopauze.  

Zinok zvyšuje výkonnosť a imunitný systém. Imunitný systém aj veľa hormónov potrebuje pre svoju funkciu zinok. Ovlpyvňuje metabolizmus a je zapojený do štruktúry genetického materiálu, a rast buniek. Zinok stabilizuje bunkovú membránu a urýchľuje hojenie rán.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.