ESSENZ VENO PLUS (pre zdravé cievy)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Bylinný výživový doplnok k podpore žilového obehu dolných končatín. Obsahuje výťažok z listov červeného viniča (Vitis vinifera), kvetov komonice lekárskej (Melilotus officinalis), listov pupočníka ázijského (Centella asiatica), listov hamamelu virgínskeho (Hamamelis virginiana), semien viniča hroznorodého OCP (Vitis vinifera) a rutín. 60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Naše kapsuly Essenz Veno Plus obsahujú jedinečnú kombináciu cenných, osvedčených výťažkov z listov červeného viniča, tigrej byliny, ďateliny, hamamelu, OPC a rutínu . Môžu posilniť žilové steny a zabrániť zadržiavanie vody v tele, tzv edémom v nohách. Napäté, bolestivé opuchy časom klesajú. Žilové kapsuly tiež pôsobia posilňujúco na spojivové tkanivo. To posilňuje čerpaciu funkciu žíl. Preto časom krv v nohách opäť lepšie cirkuluje. 

Listy červeného viniča povzbudzujú unavené nohy!

Červené listy ušľachtilého viniča ( Vitis vinifera ) boli dlho považované za účinný prostriedok pre slabé žily. Extrakty z listov vínnej révy pravidelne užívali poľnohospodári z francúzskych vinárskych oblastiach na ich opuchnuté a bolestivé nohy vo večerných hodinách. Liečivé využitie listov viniča má dlhú históriu, počnúc rímskym lekárom Galenusom a vedúcou k fytoterapii listami červeného viniča v 20. storočí , ktorá sa používa na liečbu chorôb z dolných žíl ( chronická žilová nedostatočnosť ) , ako napr. príklad bolesť a ťažkosti v nohách, nočné kŕče, svrbenie a opuchu.

Listy červeného viniča obsahujú 4 - 5% takzvaných flavonoidov , vrátane látok quercitrin a rutin. Obsiahnuté flavonoidy môžu zvýšiť hustotu stieny ciev a zabrániť prenikaniu vody do tkaniva. To znamená, že opuchnuté nohy sú lepšie zásobené krvou.  

Tigria bylina - potrava pre slony a pre vaše žily

Bylina tigra ( Centella asiatica ) je jednou z najdôležitejších a najbežnejšie používaných bylín v ajurvédskej a tradičnej čínskej medicíne. Liečivá bylina má údajne veľmi vysoký antioxidačný účinok, ktorý má protizápalové, remineralizačné , regeneračné a omladzujúce účinky. Obzvlášť dôležitá je regenerácia a omladenie mozgu a nervových buniek. Hovorí sa, že tigrovaná bylina stimuluje krvný obeh v mozgu, a preto pozitívne vplýva na pamäťový výkon. 

Bylina tigra sa považuje za prostriedok , kt. zlepšuje krvný obeh. Práve povzbudzujúci účinok na unavené nohy preukázal, že žily sú oveľa zdravšie a  celulitída je znížená. 

Sladká ďatelina

Na liečivo sa využívajú nadzemné časti rastliny zo skutočnej ďateliny lekárskej ( Melilotus officinalis ), ale aj byliny z ďateliny lekárskej ( Melilotus altissima ). Hlavnou účinnou látkou liečivej rastliny sú takzvané kumaríny . Ďalšími dôležitými zložkami sú melilotosid , flavonoidy a saponíny. 

Sladká ďatelina má uznávaný liečivý účinok pri chronickej žilovej slabosti, flebitíde, hemoroidoch a lymfatickom prekrvení. Z vonkajšej strany môže liečivá rastlina pomôcť pri pomliaždeninách, vyvrtnutiach a pomliaždeninách. Nadzemné časti ďateliny majú protizápalové a spazmolytické účinky. Chránia tiež tkanivo pred akumuláciou vody ( edém-ochranný účinok) posilnením stien najmenších krvných ciev ( kapilár ) a znížením ich priepustnosti. Liečivá rastlina sa už dlho považuje za účinný žilový prostriedok.  

Lieskový orech

Hamamel (Hamamelis virginiana ) je používaný intenzívne ako liečivé rastliny. Získané liečivé látky majú hemostatické, protizápalové, sťahujúce a antipruritické účinky. Používa sa napríklad na hemoroidy, zápaly slizníc na konečníku alebo v ústach , na hnačky a kŕčové žily. 

Dôležitými ingredienciami v hamamele sú triesloviny. Pôsobia protizápalovo, hemostaticky, sťahujúco a upokojujúco na sliznice a rany. 

Rutin

Rutín sa používa na liečbu žilových ochorení a porúch obehu . Z klinickej štúdie sa ukazuje  účinnosť rutínu pri gestačnom edéme. Je známych niekoľko prípadov hojenia purpury, vaskulárneho ochorenia, orálnym podávaním rutínu a vitamínu C.

OPC ( oligomérne proantokyanidíny ) 

OPC sú prirodzene sa vyskytujúce látky v rastlinách, ktoré patria do skupiny flavonoidova možno ich priradiť k polyfenolom vyššej úrovne. Okrem antioxidačných a protizápalových vlastností bola pri OPC pozorovaná aj dávkovo závislá inhibícia rastu buniek rakoviny hrubého čreva.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Unavené svaly, ťažké nohy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: