ESSENZ BASEN BALANCE (pri prekyslení organizmu)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€21,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok obsahuje vápnik, sodík, draslík, horčík. 90 kapsúl

 

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Priebeh bežných funkcií v tele si vyžaduje určitý stupeň pH a tento proces si náš organizmus priamo reguluje. Acidobázická rovnováha v tele je denno denne ovplyvňovaná stravovacími návykmi a životným štýlom. Základné minerály pomáhajú udržiavať túto rovnováhu. Vápnik a horčík a prispievajú k fungovaniu svalov, správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k fungovaniu nervového systému a k udržaniu zdravých kostí a zubov. 

Acidobázická rovnováha v tele

Dôležitým základom pre naše zdravie a pohodu je acidobázická rovnováha v tele. Všetky funkcie ľudského organizmu vyžadujú určitý stupeň kyslosti, aby mohli normálne fungovať, hovoríme o „hodnote pH“. Táto hodnota pH má úzke okno, v ktorom optimálne prebiehajú reakcie tela. Náš organizmus so svojimi vlastnými funkciami toto okno primerane reguluje. Moderné stravovacie návyky a náš súčasný stresujúci životný štýl však čoraz viac vedú k prekysleniu celého organizmu. Aby náš organizmus pracoval správne, potrebuje neustále energiu. Táto energia vzniká v bunkovom metabolizme z potravy, ktorú konzumujeme. Okrem energie vznikajú aj konečné metabolické produkty. Jedná sa o tie látky, ktoré telo nemôže využiť.  

Ako vzniká nadmerné prekyslenie

Kyseliny sa v tele neustále tvoria počas rôznych metabolických procesov. To je normálne a nie je problém, pokiaľ je zabezpečený prísun a vyváženie bázickými zložkami. Kyseliny sa vytvárajú v tele mnohými spôsobmi, napr.: Kyselina močová vzniká z rozpadu buniek tela a pri konzumácii mäsa. Kyselina mliečna sa produkuje, keď sval pracuje pri nedostatku kyslíka počas fyzickej námahy. Kyselina sírová vzniká pri konzumácii bravčového mäsa. Ak sa potrava v tenkom čreve nerozloží a dostatočne neprijme, začne v hrubom čreve kvasiť, čím vzniknú kvasné kyseliny, ktoré spôsobujú plynatosť. Kyselina octová sa vyrába pri trávení výrobkov z bielej múky, sladkostí, sladených nápojov a tukov. Niektoré choroby, ako je cukrovka, závažné poškodenie pečene a obličiek a pľúc - dysfunkcia vedú k okysleniu tela. Toxíny z životného prostredia a ťažké kovy - stres, konzervačné látky, umelé arómy, ale aj lieky podporujú tvorbu kyselín . Okysľujúce účinky má aj nadmerná konzumácia alkoholu, kofeínu a nikotínu. Fyzický a psychický stres podporuje tvorbu kyselín v tele.


Vyvážená strava

Kyseliny sa kontinuálne tvoria počas normálnych metabolických procesov v tele, bázy musia byť dodané zvonku. Vzhľadom k tomu, čo robíme je v našej strave väčšinou nedostatok alkalických minerálov. Vďaka tomu je náš organizmus „kyslý“. V ideálnom prípade by ľudský organizmus pozostával z 80% zásad a iba 20% kyselín.


Naše telá nepretržite vylučujú kyseliny, aby udržali zdravú acidobázickú rovnováhu a zabránili poškodeniu tela. V mnohých ohľadoch a prostredníctvom mnohých orgánov vyvinul spôsoby, ako neutralizovať kyseliny, rozkladať ich a nakoniec sa ich zbaviť.

O pľúcach

Pľúca hrajú dôležitú úlohu pri odkysľovaní. Hlboké dýchanie, napríklad pri miernom športe, vedie k zvýšenému výdychu oxidu uhličitého a zároveň k zlepšenému prívodu kyslíka do krvi. Krv dobre nasýtená kyslíkom má väčšiu schopnosť v tkanive vydávať kyslík a prijímať kyseliny.


Cez obličky

Kyselina močová sa napríklad vylučuje obličkami. Je dôležité piť veľa vody. Táto cesta je obzvlášť dôležitá. Tu je náš Mag. Job's basenbalance organický čaj osvedčený a chutný pomocník.


Cez pokožku

Koža je dôležitý vylučovací orgán. Kyseliny sa vylučujú, keď sa potíme. Tvoria takzvaný ochranný kyslý plášť pokožky. Chráni pokožku pred penetráciou a premnožením baktérií, vírusov alebo plesní. Neporušený ochranný plášť s kyselinou je tiež dôležitým základom pre vlastnú ochranu tela pred UV žiarením. Ak je však pot príliš kyslý, pokožka je napadnutá, a preto je náchylná na infekcie, ako sú kožné plesne. Osoby, ktoré sú veľmi kyslé, môžu byť vystavené na všetkých miestach, kde majú vylúčené kyseliny dlhodobý účinok, napr. B. pod pazuchami, pod kožnými záhybmi alebo pod prsiami u žien sa môžu vyskytnúť ekzémy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.