ESSENZ CALCIUM (pre zdravé kosti a zuby)

BEZ LEPKU BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov a je okrem iného dôležitý pre stavbu kostí a zubov, pre vedenie stimulov v nervových bunkách, svaloch, srdci a zrážanie krvi. Vitamín D zvyšuje absorpciu vápnika z potravy. Hrá ústrednú úlohu pri regulácii rovnováhy vápniku a fosfátov. 60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Nedostatok vitamínu D3 vedie ku krivici a odvápneniu kostí. Vápnik je v kombinácii s vitamínom D3 potrebný pri zvýšenej potrebe prevencie a liečby osteoporózy a je takisto dolezitý pri alergických ochoreniach.

Vápnik

Vápnik je účinná látka zo skupiny minerálov, ktorá sa podáva samostatne alebo vo fixnej ​​kombinácii s vitamínom D na prevenciu a liečbu nedostatku vápnika a pri zvýšenej potrebe prevencie a liečby osteoporózy a alergických ochorení. Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov a je okrem iného dôležitý pre stavbu kostí a zubov, pre vedenie stimulov v nervových bunkách, svaloch, srdci a zrážanie krvi. Zvyčajná dávka pre dospelých je 500 až 1 200 mg denne.

Medzi možné nežiaduce účinky patria problémy s trávením, ako sú plynatosť , zápcha a hnačky . Zriedka sú hyperkalciémia a obličkové kamene. Diskutuje sa o ďalších zriedkavých vedľajších účinkoch, ako je zvýšené riziko kardiovaskulárnych chorôb. 

Vápnik by sa nemal užívať súčasne s niektorými liekmi, pretože môže znížiť absorpciu týchto liekov do tela. Medzi ovplyvnené lieky patria antibiotiká, ako sú tetracyklíny a chinolóny , železné tablety levotyroxín , antiepileptiká a bisfosfonáty , ktoré sa často kombinujú s vápnikom. Pri užívaní sa odporúča dostatočný interval 2 až 3 hodiny. Ďalšie liekové interakcie sú možné so srdcovými glykozidmi , glukokortikoidmi , antacidami , fosfátmi a tiazidmi

Cholekalciferol

Cholekalciferol je prekurzorom aktívneho vitamínu D3, ktorý hrá ústrednú úlohu v regulácii metabolizmu vápnika a fosfátov. Cholekalciferol sa v tele premieňa na účinnú látku kalcitriol. 

Cholekalciferol sa používa ako jediný prípravok na prevenciu a liečbu nedostatku vitamínu D. Vitamín D má ďalšie funkcie v metabolizme a je dôležitý pre imunitný systém a pre rast a vývoj buniek. Počas tehotenstva a dojčenia je zvýšená potreba. Nedostatok vitamínu D vedie k krivici a odvápneniu kostí. V kombinácii s vápnikom sa používa proti osteoporóze a osteomalácii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: