ESSENZ BRUST WOHL (proti kašľu)

€17,90
Skladom

Viaczložkový výživový doplnok obsahuje výťažok z badiánu, koreňa sladkého drievka, z tymiánu, z brečtanu a prášok kvercetínu. Odporúča sa užívať v období zvýšeného výskytu prechladnutí pri suchom a hlienovom kašli. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Pravý badián, ovocie pre chladné obdobie!

Tento strom takmer nikdy neochorie. Vďaka svojim zložkám je odolný voči mnohým patogénom a vďaka tejto vlastnosti je tiež zaujímavý pre vedu. Vedci zistili, že strom je schopný tvoriť tzv. Shikimi – kyselinu. Táto látka môže zabrániť množeniu vírusov. Vírusy, ktoré prenikli, nie sú kyselinou shikimovou zničené, ale skôr zabraňuje ich rozšíreniu. Preto sú účinky podobné chrípke, ktoré prepukli u ľudí, miernejšie a kratšie, keď vezmeme badián. 

Badián tiež obsahuje značné množstvo éterického oleja . Hlavná zložka anetol je antiseptická a podporuje vykašliavanie . Používa sa s úspechom pri bronchiálnych infekciách. Esenciálny olej obsahuje aj cineol . Cineol môže rozširovať priedušky. Dýchanie, ktoré je už pri kašľaní narušené, uľahčuje badián.  

Tymián

Tymian sa už dlho používa na kašeľ a katary horných dýchacích ciest. Tymian sa môže použiť aj pri ľahkých formách astmy. Esenciálny olej z tymiánu je najdôležitejšou zložkou aktívnych zložiek tymianu. Líši sa svojím presným zložením v závislosti od lokality - veľa alebo málo slnka, suchá alebo vlhká, na živiny bohatá alebo neúrodná pôda - a veľmi záleží na odrode. Vysoko kvalitný tymianový olej má vysoký obsah účinného tymolu, jemného linolového oleju a karvakrolu. 

Brečtan

Je v skutočnosti jedovatý. Ale aj jedovatá rastlina môže byť cennou liečivou rastlinou, ak je správne pripravená a podávaná v správnom dávkovaní .

Zo sušených listov brečtanu je vyrobený extrakt, ktorý má expektoračný, spazmolytický a protizápalový účinok. Saponíny v extrakte z brečtanu pomáhajú skvapalniť nepoddajný a odolný prieduškový hlien. Vykašliavanie je jednoduchšie a bolestivé nutkanie na kašeľ ustúpi. Zároveň sa rozširujú priedušky, čo uľahčuje hlboké dýchanie. 

Koreň sladkého drievka, koreň s príchuťou!

Koreň sladkého drievka sa už v tradičnej čínskej medicíne používal rôznymi spôsobmi. Pretože sa tak dlho používal ako liek, bol tiež rozsiahlo preštudovaný. Jeho hlavnými oblasťami použitia sú nachladnutie horných dýchacích ciest a žalúdočné poruchy, ako je zápal žalúdka. Obsahuje veľké množstvo rôznych aktívnych zložiek. Doteraz ich bolo identifikovaných okolo 400. Jedným z najdôležitejších je takzvaný glycyrizín . Zodpovedá za chuť koreňa sladkého drievka, je to 50 x sladšie ako stolový cukor. Okrem glycyrizínu je v koreni sladkého drievka okolo 300 flavonoidov. Okrem iného sú zodpovedné za žltú farbu koreňov. Táto komplexná zmes flavonoidov je dnes predmetom vedeckého záujmu. Majú estrogénový, antioxidačný a antivírusový účinok . Posledný efekt sa javí ako zaujímavý, existuje niekoľko známych prírodných látok, ktoré pôsobia proti baktériám, ale existuje len niekoľko spôsobov boja proti vírusom. Pretože väčšina infekcií podobných chrípke je vyvolaná vírusmi, ale sladké drievko má tiež protizápalový a expektoračný účinok, je extrakt z koreňa sladkého drievka ideálny pre infekcie podobné chrípke kvôli mnohým účinkom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.