ESSENZ CRANBERRY FORTE (na infekcie močových ciest)

Značka: Essenz
€0
Skladom

Výživový doplnok obsahujúci vysoko kvalitný výťažok z plodov brusnice, bohatej na proantokyanidíny, a extrakt z plodov aceroly, prírodného zdroja vitamínu C. Prípravok je obzvlášt vhodný pri infekciách močových ciest.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brusnica - superpotravina

Brusnica , Vaccinium macrocarpon , pochádza zo Severnej Ameriky. Americký názov je odvodený od „kvetinového“ tvaru kvetu. Aj dnes väčšina brusníc, ktoré máme k dispozícii, pochádza z USA a Kanady. Pestujú sa na obrovských plochách a sú tam asi rovnako populárne ako naše jablká. V čase zberu v septembri sú plantáže jednoducho zaplavené a brusnice plávajúce na povrchu sú zbierané. Medzitým sa však brusnice pestujú aj v našich zemepisných šírkach. Pretože ich obsah cukru je oveľa nižší ako v mnohých iných druhoch ovocia, brusnice sú skutočné „ ovocie s nízkym obsahom sacharidov “. 

 

Cenné zložky brusnice

Mix ich ingrediencií je naozaj mimoriadny. Je to hlavne obsah mikroživín, ktoré ich robia takými výnimočnými. Predovšetkým sú to proanthocyanidy , vďaka ktorým brusnica vďačí za svoju farbu a polyfenoly ktoré sú obzvlášť dôležité pre zdravie. Chránia bunky pred škodlivými oxidačnými vplyvmi voľných radikálov. Cranberry obsahuje okrem toho veľké množstvo vitamínu C . Brusnice tiež obsahujú rastlinné prekurzory vitamínu A a vitamínu B6. Pretože obsahujú aj veľa železa, brusnice sú cennou potravinou pre vegetariánov a vegánov. 

 

Čo robia brusnice v ľudskom tele

Prípravky vyrobené z plodov americkej brusnice sa používajú na prevenciu a liečbu opakovaných infekcií močových ciest . Cranberries majú antiadhezívne, antimikrobiálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Účinky sa primárne pripisujú proantokyanidínom typu A, ktoré inhibujú pripojenie baktérií k bunkám močového mechúra a v močových cestách . Či sú skutočne klinicky účinné, je vo vedeckej literatúre kontroverzné.

Brusnice sa často používajú na opakujúce sa infekcie močových ciest a môžu byť obzvlášť užitočné, ak ich užijete včas, keď sa objavia prvé príznaky. Brusnice majú tiež močopudný a spazmolytický účinok, oba účinky podporujú pozitívny vplyv pri infekcii močových ciest.

Brusnice dokážu ešte viac. Zdá sa, že majú pozitívny vplyv na cievy a na srdce a krvný obeh. Chránia tiež bunky našej sliznice pred škodlivými účinkami. To platí nielen pre močový mechúr a močovú rúru, ale aj pre žalúdok, črevá a ústnu dutinu.

 

Čerešne Aceroly a ich cenný vitamín C.

Čerešňa acerola je obzvlášť cenným zdrojom prírodného vitamínu C. Je mnohokrát bohatšia na vitamín C ako citrusové plody. Acerola-vitamín C je prírodná kombinácia so sekundárnymi rastlinnými látkami a mikroživinami, ktoré zlepšujú bunkový ochranný účinok vitamínu C, jeho využiteľnosť, trvanie účinku a znášanlivosť.

 

Acerola čerešňa, Malpighia hladkoplodá , je kôstkovica podobná ako naše čerešne. Botanicky to nesúvisí s týmto. Čerešňa acerola patrí do čeľade Malpighia . Pôvodne pochádza z mexického polostrova Yucatán . Dnes rastie v suchých lesoch na ostrovoch Karibiku, v severnej Brazílii a Latinskej Amerike, na Havaji, na Floride, ako aj v juhovýchodnej Ázii a Indii. Čerešňa acerola je nenáročná a bez problémov vydrží aj dlhé suché obdobia . 


Čerešňa acerola je jedným z druhov ovocia, ktoré je najviac bohaté na vitamín C. Pretože náš organizmus si nedokáže sám vyrobiť vitamín C, sme vždy závislí od prísunu vitamínu C zvonka. Prírodný vitamín C, napríklad z čerešne aceroly, je našim telom obzvlášť dobre absorbovaný. Čerešňa acerola obsahuje aj ďalšie cenné látky, ako je betakarotén, vitamíny B1 a B2, niacín, bielkoviny, železo, fosfor, vápnik a horčík.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Zápaly močových ciest, antioxidanty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: