ESSENZ CRANBERRY FORTE (na infekcie močových ciest)

€19,90
Skladom

Výživový doplnok obsahujúci vysoko kvalitný výťažok z plodov brusnice, bohatej na proantokyanidíny, a extrakt z plodov aceroly, prírodného zdroja vitamínu C. Prípravok je obzvlášť vhodný pri infekciách močových ciest. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Brusnica - superpotravina

Brusnica , Vaccinium macrocarpon , pochádza zo Severnej Ameriky. Americký názov je odvodený od „kvetinového“ tvaru kvetu. Aj dnes väčšina brusníc, ktoré máme k dispozícii, pochádza z USA a Kanady. Pestujú sa na obrovských plochách a sú tam asi rovnako populárne ako naše jablká. V čase zberu v septembri sú plantáže jednoducho zaplavené a brusnice plávajúce na povrchu sú zbierané. Medzitým sa však brusnice pestujú aj v našich zemepisných šírkach. Pretože ich obsah cukru je oveľa nižší ako v mnohých iných druhoch ovocia, brusnice sú skutočné „ ovocie s nízkym obsahom sacharidov “.  

Cenné zložky brusnice

Mix ich ingrediencií je naozaj mimoriadny. Je to hlavne obsah mikroživín, ktoré ich robia takými výnimočnými. Predovšetkým sú to proanthocyanidy , vďaka ktorým brusnica vďačí za svoju farbu a polyfenoly ktoré sú obzvlášť dôležité pre zdravie. Chránia bunky pred škodlivými oxidačnými vplyvmi voľných radikálov. Cranberry obsahuje okrem toho veľké množstvo vitamínu C . Brusnice tiež obsahujú rastlinné prekurzory vitamínu A a vitamínu B6. Pretože obsahujú aj veľa železa, brusnice sú cennou potravinou pre vegetariánov a vegánov.  

Čo robia brusnice v ľudskom tele

Prípravky vyrobené z plodov americkej brusnice sa používajú na prevenciu a liečbu opakovaných infekcií močových ciest . Cranberries majú antiadhezívne, antimikrobiálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Účinky sa primárne pripisujú proantokyanidínom typu A, ktoré inhibujú pripojenie baktérií k bunkám močového mechúra a v močových cestách . Či sú skutočne klinicky účinné, je vo vedeckej literatúre kontroverzné.

Brusnice sa často používajú na opakujúce sa infekcie močových ciest a môžu byť obzvlášť užitočné, ak ich užijete včas, keď sa objavia prvé príznaky. Brusnice majú tiež močopudný a spazmolytický účinok, oba účinky podporujú pozitívny vplyv pri infekcii močových ciest.

Brusnice dokážu ešte viac. Zdá sa, že majú pozitívny vplyv na cievy a na srdce a krvný obeh. Chránia tiež bunky našej sliznice pred škodlivými účinkami. To platí nielen pre močový mechúr a močovú rúru, ale aj pre žalúdok, črevá a ústnu dutinu. 

Čerešne Aceroly a ich cenný vitamín C.

Čerešňa acerola je obzvlášť cenným zdrojom prírodného vitamínu C. Je mnohokrát bohatšia na vitamín C ako citrusové plody. Acerola-vitamín C je prírodná kombinácia so sekundárnymi rastlinnými látkami a mikroživinami, ktoré zlepšujú bunkový ochranný účinok vitamínu C, jeho využiteľnosť, trvanie účinku a znášanlivosť. 

Acerola čerešňa, Malpighia hladkoplodá , je kôstkovica podobná ako naše čerešne. Botanicky to nesúvisí s týmto. Čerešňa acerola patrí do čeľade Malpighia . Pôvodne pochádza z mexického polostrova Yucatán . Dnes rastie v suchých lesoch na ostrovoch Karibiku, v severnej Brazílii a Latinskej Amerike, na Havaji, na Floride, ako aj v juhovýchodnej Ázii a Indii. Čerešňa acerola je nenáročná a bez problémov vydrží aj dlhé suché obdobia. 


Čerešňa acerola je jedným z druhov ovocia, ktoré je najviac bohaté na vitamín C. Pretože náš organizmus si nedokáže sám vyrobiť vitamín C, sme vždy závislí od prísunu vitamínu C zvonka. Prírodný vitamín C, napríklad z čerešne aceroly, je našim telom obzvlášť dobre absorbovaný. Čerešňa acerola obsahuje aj ďalšie cenné látky, ako je betakarotén, vitamíny B1 a B2, niacín, bielkoviny, železo, fosfor, vápnik a horčík.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.