ESSENZ PREGNABION ( vitamíny a minerály pre tehotné)

€12,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok je zmesou navzájom sa doplňujúcich vitamínov, minerálov a  stopových prvkov dôležitých v období plánovania otehotnenia, tehotenstva a dojčenia. Tehotenstvo, a následne dojčenie, je fyziologický proces, počas ktorého sú zvýšené nároky na spotrebu vitamínov a minerálov. 30 kapsúl

 

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Vitamíny a stopové prvky pre tehotné. 

Kyselina listová 

Kyselina listová je potrebná ako vitamín pre krvotvorbu a delenie buniek. Dostatočný prísun kyseliny listovej je veľmi dôležitý pre rast nenarodeného dieťaťa, najmä na začiatku tehotenstva. Veľká časť obyvateľstva nekonzumuje dostatok kyseliny listovej. Preto by už ženy, ktoré plánujú otehotnieť , mali postarať o prísun kyseliny listovej. Nevyhnutná dodatočná požiadavka je vysoká a často ju možno adekvátne pokryť iba doplnkom výživy. 

Jód

Vyvážený prísun jódu je súčasťou stravy založenej na potrebách. Nedostatok jódu môže mať vplyv na duševný aj fyzický vývoj dieťaťa. Zvyšuje tiež riziko potratu. 

Železo

Ako súčasť červených krviniek je železo potrebné na transport kyslíka. Zvýšená tvorba krvi počas tehotenstva zvyšuje potrebu železa. Potrebné je asi dvakrát viac železa ako obvykle, najmä v treťom trimestri tehotenstva.  

Vápnik

Minerál, ktorý je nevyhnutný pre stavbu kostí a zubov. Ak budúca matka počas tehotenstva nekonzumuje dostatok vápniku, telo spadne späť na zásoby vápniku vo vlastných kostiach a zuboch. 

Vitamín D

Vitamín D zlepšuje vstrebávanie vápniku a fosfátov z čriev a zaisťuje primeranú mineralizáciu kostí a zubov. Okrem toho má vitamín D jednoznačne vplyv na rast buniek a diferenciáciu buniek v tele. 

Vitamín B12

Vitamín B12 má tiež dôležité funkcie v tele. Podieľa sa na delení buniek, a tým aj na raste a je dôležitým faktorom pri tvorbe novej krvi. 

Horčík 

Tento minerál hrá dôležitú úlohu pri produkcii a úprave bielkovín v tele počas tehotenstva. Horčík sa tiež významne podieľa na vedení nervového prenosu do svalu. Najmä v poslednom trimestri tehotenstva je zvýšená potreba horčíka. Nedostatok horčíka môže viesť ku kŕčom alebo predčasnému pôrodu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.