ESSENZ KURKUMA PIPERIN ( proti zápalom)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€26,90
Skladom

Výživový doplnok obsahuje výťažok kurkumy (Curcuma longa, kurkumín) a čierneho korenia (Piper nigrum, piperín). Koreň kurkumy sa v Ázii už celé tisícročia používa predovšetkým pre svoj pozitívny účinok na trávenie, ako aj jeho protizápalový účinok. 90 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Kurkuma alebo kurkuma

Kurkuma ( Curcuma longa ), nazývaná tiež indický šafran alebo kurkuma , je v Ázii po tisíce rokov cenená ako liečivá rastlina. V ajurvéde a v tradičnej čínskej medicíne (TČM) sa používa od nepamäti. Kurkumu sme dlho poznali iba ako korenie alebo okrasnú rastlinu. Ich rôznorodým liečivým silám sme sa venovali iba relatívne krátko. 

Botanicky patrí rastlina kurkumy do rodiny zázvorov. Je vysoká až meter. Tvar listov vlastne pripomína svetlozelené tŕstie. Používa sa prášok z podzemku. Ak chcete využiť liečivé účinky kurkumy, kurkuma by sa mala používať vo veľmi vysokých dávkach , pretože nie je dobre absorbovaná ľudským črevom. Tieto dávky sa dosahujú užívaním vo forme kapsúl, nie však používaním ako korenie. 

Zložky prášku z koreňa kurkumy

Najdôležitejšou a najhodnotnejšou ingredienciou kurkumového prášku je takzvaný kurkumín. V súčasných štúdiách sa mu pripisujú rôzne účinky. Jeho pozitívne účinky na trávenie a zápaly v tele sú isté. Zdá sa, že kurkumín tiež znižuje hladinu cholesterolu. Kurkuma v prášku tiež obsahuje pomerne vysoký podiel horčíka a vápniku.


Účinky kurkumového prášku

Vyššie uvedený pozitívny vplyv na rôzne druhy zažívacích ochorení je najbežnejším účinkom prášku z koreňa kurkumy. S chorobami, ako je nadúvanie, silná plynatosť alebo nepríjemný tlak v žalúdku, sa dá účinne bojovať kurkumou. Aktívne zložky kurkumy stimulujú tvorbu žalúdočnej a žlčovej šťavy a tým zlepšujú trávenie, najmä trávenie tukov. Kurkumíny vplývajú na bunky žalúdočnej sliznice kde podporujú enzýmy schopné štiepiť tuk obsiahnutý v strave.

Kurkumín môže tiež stimulovať metabolizmus a tým pomáha pri chudnutí. Horkasté látky obsiahnuté v prášku z koreňa kurkumy tiež znižujú túžbu po sladkom a stimulujú tvorbu žlče. Tento účinok podporuje trávenie tukov. Vylučuje sa viac tuku a menej sa ho ukladá v tele. 

Zaujímavým efektom je, že práškový koreňový prášok zmierňuje zápal . Zdá sa, že kurkumín inhibuje enzým, ktorý sa podieľa na vzniku bolestivého zápalu. Tento účinok je veľmi podobný účinku našich bežných reumatických liekov. Výhodou je, že kurkuma je  oveľa lepšie tolerovaný v žalúdku . Vlastnosti kurkumínu ako lapača radikálov tiež pomáhajú zmierniť akútny zápal. 

V súčasnej dobe prebieha veľmi veľa štúdií s touto zaujímavou liečivou rastlinou a jej extraktmi.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.