ESSENZ PROSTA BOOST (na prostatu)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€21,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok určený pre mužov. Kapsule obsahujú zinok, vitamín B6, extrakt zo semien tekvice obyčajnej (Cucurbita pepo), z plodov serenoe plazivej (Serenoa repens) a z koreňa pŕhľavy dvojdomej (Urctica dioica). Vitamín B6 prispieva k regulácii hormonálnej činnosti. Zinok prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu, plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Prostata a jej ochorenia

Prostata je svalnatý orgán podobný žľaze, ktorý leží pod močovým mechúrom. Bohužiaľ, prostata sa časom mení vo svojej velkosti a funkcii. Pre viac ako 90% mužov vo veku 80 až 90 rokov je veľkosť problémom. Zužuje močovú rúru, ktorá vedie stredom prostaty. Preto je prúd moču stále slabší a moč sa môže uvoľňovať iba po kvapkách. V najhoršom prípade nastáva retencia moču alebo dokonca strata funkcie obličiek. Klientovi potom často nezostáva nič iné, ako si vziať katéter alebo ísť na operáciu. Okrem toho hromadenie moču v močovom mechúre spôsobuje časté zápaly. 

Čo je prostatitída?

Pomerne častým zápalom u mužov je prostatitída. Tento zápal môžu spôsobiť baktérie, ktoré vstupujú do prostaty z krvi alebo cez močovú trubicu. Prostatitída sa môže vyskytnúť krátko, ale môže byť aj chronická. V niektorých prípadoch sa patogén nikdy nenájde, čo sa nazýva dynia prostaty .

Okrem vyváženej stravy sa muži môžu chrániť dostatočnou fyzickou aktivitou a živým sexuálnym životom. Pretože ak sa žľaza vyprázdňuje pravidelne, infekcie sú menej časté. Ale ak trpíte na prostatitídu, môžu sa vyskytnúť príznaky ako časté močenie, bolesť pri močení, slabé močenie, bolesť počas ejakulácie, odtok z močovej trubice a bolesti v dolnej časti brucha a v krížovej oblasti. Okrem toho sa často vyskytujú poruchy libida a potencie. Bakteriálny zápal prostaty sa lieči antibiotikami. 

Ako môžete zabrániť nepríjemným pocitom na prostate?

Zväčšenie prostaty môže byť zabránené pomocou rastlinných prípravkov. Ako napríklad s výťažkami zo Sägepalmfrucht,  z koreňov žihľavy brennnskej ( Pygeum africanum ), peľu raže a tekvicových semien . Extrakt Saw palmetto a extrakt z tekvicových semien zvyšuje prietok moču a znižuje množstvo zvyškového moču. Znižuje sa tak riziko tvorby močových a obličkových kameňov. Pôsobia tiež proti hrozbe benígneho zväčšenia prostaty, môžu však mať pozitívny vplyv aj na rozšírenie, ktoré už nastalo.  

Extrakt Saw palmetto 

Extrakt zo Saw palmetto má protizápalové a močopudné vlastnosti a môže zmierniť mierne ťažkosti s močením spôsobené zväčšenou prostatou. Saw palmetto znižuje kontrakcie hladkého svalstva, a tým uvoľňuje svaly okolo močového mechúra, ktoré vyvolávajú urgentnú potrebu močenia. 

Extrakt z tekvicových semien pomáha proti infekciám močových ciest

Zloženie tekvicových semien posilňuje močový mechúr a zvyšuje odolnosť močových ciest proti katarom močového mechúra a infekciám močových ciest. Rušenie a bolesť pri močení, zvyšková tvorba moču a neustále nutkanie na močenie sa dajú eliminovať mnohými spôsobmi.

Prípravky z tekvicových semien tiež zabraňujú nezhubnému zväčšeniu prostaty a môžu mať pozitívny vplyv na už zväčšenie. Najdôležitejšie účinné látky v extrakte z tekvicových semien sú rastlinné hormóny, takzvané fytohormóny , draslík, horčík, vitamín E a tiež zinok, meď, mangán a selén. Ďalšie zložky, konkrétne cucurbitín a sitosterol , posilňujú močový mechúr mužov a žien. Pomáhajú proti katarom močového mechúra a infekciám močových ciest.

Prípravky z tekvicových semien by sa mali vždy užívať dlhšiu dobu , a to aj preventívne, pričom príjem koncentrovaných aktívnych zložiek v prípravkoch z tekvicových semien je výhodnejší ako žuvanie veľkého množstva tekvicových semien. 

Žihľava inhibuje baktérie

Extrakt zo žihľavy poskytuje aktívnu zložku, ktorá brzdí množenie baktérií. Žihľava navyše obsahuje viac vitamínu C ako citrusové plody a je bohatá na železo, draslík, horčík a flavonoidy . Spolu s draslíkom zaisťujú odvodňovací účinok. Okrem toho má žihľava detoxikačný, prečisťujúci, protizápalový a antibakteriálny účinok. Obsah draslíka v žihľave zaisťuje zriedenie moču. Vylučovanie moču sa zvyšuje, čo vedie ku kratšej dobe sa moč zostáva v močovom mechúre.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.