ESSENZ IMMUN (na lepšiu imunitu)

€24,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok obsahuje beta-glukány, zinok, vitamín D3 a extrakt z listov cistu šedavého (Cistus incanus - stredomorská skalná ruža), známeho pre vysoký obsah polyfenolov. Zinok a vitamín D3 prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Cistus

Cistus , Cistus incanus ssp . tauric us , tiež známy ako šedovlasý zistrose, je malý, vždyzelený ker. Je doma v slnečnom stredomorskom regióne. Miluje pôdy bohaté na horčík, ktoré nachádza vo svojom domove v Grécku.

Ružové, jemné kvety vyzerajú zvrásnene, akoby niekto chytil hlavy kvetov. V teplých, slnečných dňoch Cistus vydáva aromatickú balzamovú vôňu. Vôňa pochádza zo živice, ktorú listy a vetvičky vylučujú. Cistus je považovaný za majstra prežitia, jeho korene dokonca prežijú lesné požiare.

Cistus je jednou z rastlín v Európe najbohatších na polyfenoly. Polyfenoly sú sekundárne rastlinné - látky, ktoré chránia rastliny pred škodcami. Rastliny s vysokým obsahom polyfenolov sú obzvlášť zaujímavé pre ľudí, pretože majú vysoký antioxidačný účinok proti voľným radikálom v tele. Voľné radikály sú spojené s vývojom mnohých chorôb, s cievnym poškodením a v dôsledku toho s kardiovaskulárnymi chorobami, ale aj s procesmi starnutia. Tu sú tieto polyfenoly ako cytoprotektívne vynikajúce a teraz už aj s vedecky preukázanou účinnosťou.  

Špeciálna kombinácia zložiek rastliny Cistus má antibakteriálny, antivírusový a protiplesňový účinok. Tieto polyfenolické zlúčeniny obklopujú patogény, ktoré nemôžu priľnúť k bunkám. Cistus je teda vynikajúcim preventívnym prostriedkom, najmä pri prechladnutí a chrípke. Ale Cistus môže urobiť ešte viac: Vzhľadom k tomu, Cistus inhibuje a potláča množenie baktérií, uvoľňuje zápal v ústach, v krku a ďasien. 

Zinok a imunitný systém

Zinok ovplyvňuje veľa metabolických procesov v tele. Mnoho životne dôležitých enzýmov obsahuje zinok alebo je zinkom aktivovaných. Zdravé telo zvyčajne obsahuje 2 až 4 g zinku. Tento zinok sa však môže v tele skladovať iba krátkodobo. Preto je dôležité súčasné dopĺňanie. 

To je to, čo zinok robí v tele: 

Zinok ovplyvňuje metabolizmus bielkovín a sacharidov. Riadi produkciu inzulínu a podieľa sa tiež na skladovaní inzulínu. Ľudia s cukrovkou alebo artériosklerózou majú vyššiu potrebu zinku. Zinok je však známy svojou úlohou v obranyschopnosti tela. Dostatočný prísun tohto stopového prvku je preto obzvlášť dôležitý v chladnom období. Boli vykonané experimenty, ktoré ukazujú, že prepuknutie prechladnutia je pri užívaní zinku podstatne kratšie, ak ho začnete užívať pri prvých príznakoch. V súčasnej dobe sa predpokladá, že zinok nielen brzdí rozmnožovanie vírusov , ale tiež zvyšuje imunitnú odpoveď samotného tela.  

Beta glukán

Beta- glukány (β- glukány ) sú skupinou polysacharidov β-D-glukózy vysokomolekulárnych, ktoré sa nachádzajú v bunkových stenách obilnín, baktérií a húb. V závislosti od zdroja majú výrazne odlišné fyzikálno-chemické vlastnosti. Celulóza a chitín sú tiež glukány s β- glykozidovými väzbami. Niektoré β- glukány majú protinádorové a protizápalové účinky. Denný príjem 3 g beta- glukánu z jačmeňa znižuje hladinu LDL a môže znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb. Niektoré štúdie naznačujú, že cereálne betaglukány majú tiež imunomodulačné vlastnosti. 

Vitamín D3

Vitamín D3 je dôležitý pre udržanie zdravých kostí a normálnu funkciu svalov, ale aj pre náš imunitný systém, pre srdce a krvný obeh a pre metabolizmus buniek. Nedostatok vitamínu D3 je veľmi častý, najmä v mesiacoch, keď je málo slnka, pretože produkcia tohto vitamínu v tele závisí od slnka.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.