ESSENZ CAROTIN VITAMIN E (pre zdravé vlasy, nechty a pokožku)

BEZ LEPKU BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok obsahuje betakarotén, vitamín E, zinok a selén, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Zinok a selén prispievajú k udržiavaniu zdravých vlasov a nechtov. Zinok prispieva takisto k uržaniu zdravej pokožky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Beta- karotén môže účinne chrániť naše kožné bunky pred poškodením slnečným žiarením a podporuje a urýchľuje regeneráciu buniek. Patrí do skupiny karotenoidov, ktoré sú sekundárnymi rastlinnými látkami. Karotenoidy sú zodpovedné za intenzívne žlté, červené alebo zelené sfarbenie zeleniny a ovocia, ako je mrkva, špenát, brokolica atď. Beta-karotén sa nachádza iba v rastlinách. Telo si ho podľa potreby premieňa na vitamín A. Vitamín A je potrebný pre vizuálny proces, ako aj pre rast a reguláciu bunkového delenia. Je preto veľmi dôležité udržiavať zdravú pokožku. Beta-karotén je tiež účinným lapačom radikálov. Chráni bunky pred oxidačným poškodením. Pokožka je lepšie chránená pred poškodením pokožky spôsobené ľahkým a predčasným starnutím pokožky.Vitamín E - silný antioxidant 

Pod názvom vitamín E sa kombinuje osem chemicky príbuzných látok, ktoré sú známe ako tokoferoly . Všetky majú podobný účinok, ale intenzita ich účinnosti je veľmi odlišná. Najdôležitejšou z nich, pretože je účinná aj v najmenšej dávke, je alfa- tokoferol .

Známe sú už dlho cytoprotektívne vlastnosti, vitamín E je v mnohých anti- aging obsahujúcich výrobkoch . Vitamín E môže chrániť DNA, bielkoviny a lipidy v tele pred oxidačným poškodením. Vitamín E chráni naše telo a jeho štruktúry pred škodlivým vplyvom voľných radikálov, a preto môže spomaliť starnutie buniek.

 

Zinok
Zinok je jedným z najdôležitejších stopových prvkov. Veľké množstvo životne dôležitých enzýmov obsahuje zinok alebo sa zinkom aktivuje. Zinok ovplyvňuje imunitný systém a metabolizmus bielkovín a sacharidov. Riadi tvorbu inzulínu. Diabetici alebo pacienti s aterosklerózou majú vyššie nároky.

 

Selén
Selén dopĺňa účinky v našich kapsulách Essence Carotene Vitamin E, pretože rovnako ako vitamín E a betakarotén účinne odstraňuje radikály. Selén preto chráni kožné bunky pred poškodením spôsobeným oxidáciou. Selén môže tiež znížiť účinky toxických ťažkých kovov, ako je kadmium, ortuť a olovo. Tiež stimuluje imunitný systém a zvyšuje pružnosť tkaniva. Selén má údajne ochranný účinok aj proti rakovine. Bolo pozorované, že rakovina prsníka sa vyskytuje významne menej často v oblastiach s diétou bohatou na selén. Presné vedecké vysvetlenie tohto pozorovania zatiaľ nie je k dispozícii.

 

Dá sa zabrániť aj predčasnému starnutiu

Vediete stresujúci život s príliš krátkym spánkom a nevyváženou stravou? Trávite veľa času na slnku? Vystavujete vďaka tomu svojmu telu viac UV lúčov? Nespočetné množstvo faktorov každý deň zaťažuje naše telesné bunky. Vďaka tomu predčasne starnú. Účinky sú viditeľné a viditeľné až s pribúdajúcim vekom. 

Oxidatívny stres spôsobený príliš vysokú koncentráciu non-neutralizovaných voľných radikálov a zápalov. V priebehu času antioxidanty dostupné v tele už nie sú dostatočné na to, aby viazali voľné radikály, ktoré vznikajú . Bunková degenerácia pokračuje nekontrolovane. V dôsledku toho naše bunky starnú. To je najrýchlejšie viditeľné na pokožke. Pokožka sa stáva tenkou, suchou, zvráskavenou a pigmentácia sa stáva nerovnomernejšia.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Vitamíny a minerály

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: