ESSENZ MULTIVITAMIN

BEZ LEPKU BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€24,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok je zmesou navzájom sa doplňujúcich vitamínov, minerálov,  stopových prvkov a ďalších aktívnych látok. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Navyše obsahuje:

  • extrakt z koreňa indickej rastliny Withania somnifera (indický ženšeň, Ashwagandha)
  • resveratrol, flavonoid s vysokým obsahom polyfenolov, ktorý sa nachádza v šupkách, semienkach a stonkách červených bobúľ hrozna
  • koenzým Q10

Ako funguje Ashwagandha ?

Ashwagandha , spiace bobule ( Withania somnifera ) , je Ajurvédska rastlina ktorá má posilňujúce,  regeneračné a stres uvoľňujúce účinky, pomáha pri poruchách spánku a zaisťuje zdravý nervový systém. Taktiež zlepšuje funkciu mozgu a môže znižovať bolesť. Vďaka tomu môže zvýšiť vytrvalosť počas fyzickej aktivity a podporiť budovanie svalov. Používa sa okrem iného vo vysokom veku, impotenciu , zápaly, ako tonikum a na nespavosť . 

V rámci štúdie boli u mužov preukázané nasledujúce účinky: Skupina, ktorá užívala Ashwagandhu denne, mala porovnateľne vyššie hodnoty testosterónu, vyvinula viac svalovej hmoty a mala zvýšené hodnoty sily . Okrem toho bol zaznamenaný zvýšený úbytok telesného tuku.  

Na čo potrebujem vitamíny?

Vitamíny majú v ľudskom tele rôzne úlohy. Okrem iného sú zodpovedné za stavbu kostí, krvotvorbu, zrak, pokožku a nervy. Vitamíny riadia a ovplyvňujú biochemické procesy a umožňujú tak nerušený tok mnohých životných procesov a zdravý rast. S výnimkou vitamínu D si naše telo nedokáže vitamíny vyrobiť samo, a preto je závislé na tom, či mu ostatné vitamíny dodáme vyváženou stravou alebo rozumnou kombináciou výživových doplnkov.  

Telo potrebuje vitamín B1 pre sacharidy a energetický metabolizmus. Nervy a svaly potrebujú najmä vitamín B1, aby mohli správne pracovať. Strata chuti do jedla a únava môžu byť indikátorom nedostatku vitamínu B1.

Vitamín B2 je rovnako dôležitý pre sacharidy, ale aj pre metabolizmus tukov a bielkovín. Nedostatok je možné vidieť v roztrhnutých kútikoch úst, začervenanej alebo šupinatej koži a zápaloch ďasien.

Kyselina pantoténová alebo vitamín B5 je vitamín, ktorý je obsiahnutý hlavne v droboch a vyskytuje sa v strukovinách . Vitamín B5 má protizápalový účinok pri poraneniach kože a slizníc a menšie popáleninách. Takisto podporuje hojenie rán.

Vitamín B6 potrebuje človek najmä pre dobrý nervový systém . Opakovaným infekčným chorobám možno predchádzať aj vitamínom B6. 

Spolu s kyselinou listovou je vitamín B12 zodpovedný hlavne za tvorbu červených krviniek v kostnej dreni. Vitamín B12 je názov pre štyri rôzne chemicky príbuzné zlúčeniny, ktoré sa vyskytujú takmer výlučne v živočíšnych produktoch. Vitamín B12 je dôležitý pre rast a obnovu buniek. Ako koenzým sa podieľa na delení buniek a prenose genetickej informácie z bunkového jadra do novej bunky. V nervovom systéme je vitamín B12 potrebný na tvorbu myelínových obalov. Jedná sa o mastné látky, ktoré obklopujú nervové vlákna a urýchľujú prenos nervových impulzov. 

Vitamín C zaisťuje tvorbu a udržiavanie funkcie spojivového tkaniva a podporuje vstrebávanie železa z potravy. Je tiež dôležitý pre hojenie rán, zjazvenie a rast. Aj tu únava a strata chuti do jedla naznačujú nedostatok. 

Vitamín E je dôležitý lapač voľných radikálov, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením spôsobeným oxidáciou. To spomaľuje starnutie buniek. Pôsobí antioxidačne a spolu s vitamínmi A a C a selénom môže obmedziť negatívne účinky mnohých znečisťujúcich látok. 

Vitamín D3 nie je vitamín, ale prohormón, ktorý sa v tele vytvára slnečným žiarením. Vitamín D3 je aktívna forma vitamínu D a transformuje sa procesom premeny v obličkách a pečeni. Podieľa sa na regulácii hladín vápnika a fosfátov a zaisťuje, aby sa vápnik z potravy mohol dobre vstrebávať a zabudovať do kostí. Vitamín D3 tiež podporuje výkonnosť svalov a predchádza osteoporóze. 

Kyselina listová je nevyhnutná na to, aby červené krvinky dozreli v kostnej dreni. Pomáha budovať zdravý imunitný systém a ovplyvňuje aj tvorbu krvných doštičiek. Kyselina listová je súhrnný názov pre množstvo zlúčenín s rovnakým účinkom a tiež patrí do skupiny vitamínov B. 

Biotín sa používa na premenu energie z potravy na energiu tela. Zaisťuje normálny rast buniek a preto je dôležitý pre štruktúru pokožky, vlasov a nechtov. 

Aká je úloha minerálov a stopových prvkov v tele?

Telo si nedokáže samo vyrobiť minerály . Ale keďže sú nevyhnutné pre život, musia sa prijímať prostredníctvom potravy. Vykonávajú v tele niektoré dôležité úlohy, niektoré sú dokonca životne dôležité. Stopové prvky sú tiež nevyhnutné, sú však potrebné len v malom množstve. 

Stopový prvok železo potrebujete predovšetkým pre krv a tým aj pre transport kyslíka. Železo je nevyhnutné pre život a základnou zložkou červeného krvného farbiva hemoglobínu a svalového pigmentu myoglobínu. Červené krvinky dodávajú bunkám tela kyslík. Vstrebávanie železa zvyšuje vitamín C a pomáha pri únave. Vitamín C a železo majú tiež vyrovnávací účinok na vegetariánsku stravu. 

Horčík sa podieľa na stavbe kostí, zubov a šliach. Je to dôležité pre prenos informácií z nervov do svalov. Chráni pred trombózou a infarktom myokardu inhibíciou zrážania krvi.

Chróm je potrebný pre hladké využitie cukru a sacharidov. Zlepšuje toleranciu na cukor u diabetikov a tiež priaznivo ovplyvňuje zrážanie krvi. 

Jód je nevyhnutný pre metabolizmus. Je súčasťou hormónov štítnej žľazy, ktoré pomáhajú udržiavať správnu funkciu štítnej žľazy. Hormóny štítnej žľazy riadia metabolizmus lipidov a fyzický vývoj. 

Mangán aktivuje enzýmy, ktoré vylučujú toxíny, a tým podporuje vlastnú obranyschopnosť tela. Hrá dôležitú úlohu v metabolizme bielkovín a tukov a je nevyhnutný pre zdravý vývoj kostí. Potrebujeme tiež mangán pre správne fungovanie trávenia. 

Meď sa podieľa na tvorbe červených krviniek a prispieva tak k prísunu kyslíka do tela. Podporuje vstrebávanie železa z čreva a ovplyvňuje využitie uloženého železa. 

Rovnako ako vitamín E a betakarotén , selén pôsobí ako lapač radikálov. Chráni bunky pred poškodením oxidáciou. Selén môže tiež znížiť účinky toxických ťažkých kovov, ako je kadmium, ortuť a olovo. Tiež stimuluje imunitný systém a zvyšuje pružnosť tkaniva.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.