ESSENZ GINSENG (energia a vitalita)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€24,90
Skladom

Výživový doplnok obsahuje vysoko kvalitný extrakt z najlepších, mladých (max. 6-ročných), koreňov všehoja ázijského - ženšenu (Panax Ginseng). Extrakt má štandardizovaný obsah ginsenosidov - 12%. Prípravok pôsobí vitalizujúco a energizujúco na telo a myseľ. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Ženšeň

Ženšen je v čínštine a Kórei – známy liek po dlhú dobu a je tiež vysoko cenený. Rastie najmä v horských lesoch Kórey a Číny v najlepšej kvalite a o jeho dlhých, bielych koreňoch sa hovorí, že majú zázračné účinky po celé veky. 

Číňania koreň nazvali „ jenshen “. To znamená „ľudský koreň“. Toto označenie sa skladá z dvoch slov „ shen “, duša a „ jen “, ľudská postava. Tento názov je pravdepodobne odvodený od tvaru koreňa. Pretože výzor koreňa ženšenu pripomína pri rýchlom pohľade osobu s hlavou, trupom, rukami a nohami. Tento vonkajší tvar koreňa už stimuloval predstavivosť používateľa, a preto okolo ženšenu vyrástlo veľa legiend. S vlastníctvom koreňa ženšenu vznikli tiež predstavy o veľkej moci a nesmrteľnosti.

Pred mnohými tisíckami rokov sa účinnosť koreňov hodnotila podľa veku, veľkosti a štruktúry. Staré korene najvyššej kvality boli vyhradené cisárovi. Ženšen sa do Európy dostal až pred asi 1 000 rokmi prostredníctvom arabských námorníkov, ktorí sa vydali na cestu zo Španielska. Ale opäť sa na to zabudlo a spomenulo sa to len pred 200 rokmi. 

Takto spoznáte dobrý ženšen

Rastúci dopyt a veľmi obmedzená dostupnosť ženšenu najvyššej kvality často viedli k falšovaniu ženšenu z hľadiska veku a pôvodu. Preto bolo dôležité zaviesť a štandardizovať funkcie kvality. To je jediný spôsob, ako si byť istí, že dostanete vždy ten istý produkt s trvale vysokou kvalitou. Nemecký liekopis zhrnul najdôležitejšie charakteristiky určujúce hodnotu. 

Materská rastlina koreňa ženšenu sa volá Panax Ginseng CA Meyer (podľa botanika, ktorý ju najskôr podrobne opísal) a patrí do čeľade rastlín rodu Araliaceae . Koreň je lekársky cenný a používaný. Môže byť dlhý až 50 cm, je biely, vonia ako chren a chutí horko a mierne horkasto. Ženšen sa pre svoju hodnotu už takmer nevyskytuje vo voľnej prírode, ale je možné ho s veľkým úsilím kultivovať v dobrej kvalite. Kultivácia je zložitá a zdĺhavá. Preto je jeho cena zodpovedajúcim spôsobom vysoká. Korene sú po 4 až 6 rokoch vykopané ručne, očistené od hliny mäkkými kefami a umyté. Každý koreň sa potom jednotlivo skontroluje a rozdelí do rôznych kvalitatívnych tried v závislosti od veľkosti, vzhľadu a stavu jemných vlasových korienkov . Čím väčšie a silnejšie a čím viac vlasových korienkov, tým vyšší je obsah účinných látok v korienku, ginsenosidov a tým vyššia je ich cena. 

Ako funguje ženšen? Čo sú ginsenosidy ?

V 60. rokoch 20. storočia ruskí vedci objavili skupinu príbuzných účinných látok v ženšene, takzvané ginsenosidy . Chemicky patria ginsenosidy do skupiny saponínov. Doteraz bolo identifikovaných asi 30 rôznych ginsenosidov . Jemné vlasové korienky majú najvyšší obsah ginsenosidu , takže počet vlasových korienkov je kvalitnou vlastnosťou. 

Účinok ginsenosidu je založený na jeho takzvanom adaptogénnom účinku na telo. Dá sa rýchlejšie a rýchlejšie prispôsobiť stresovým situáciám a zvýšeným fyzickým a emocionálnym stresovým situáciám, aby sa zmestili . Napríklad ženšen zvyšuje koncentráciu. Existujú štúdie, ktoré ukazujú, že testované osoby pracujú rýchlejšie a bezchybnejšie a že testované osoby po 8 týždňoch konzumácie ženšenu odpovedajú na otázky rýchlejšie a správnejšie ako neutrálne testované osoby. Koreň pomáha aj pri vyčerpaní, veľmi rýchlo a čím výraznejšie, tým je vyčerpanie a napätie zjavnejšie. Tento efekt je zvlášť zreteľný počas rekonvalescencie. 

Ženšen navyše zlepšuje fyzický výkon . Ukazuje sa , že testované osoby zvýšili svoj výkon na halovom bicykli po liečbe ženšenom oveľa viac ako kontrolná skupina bez ženšenu. Koreň tiež pomáha lepšie zvládať stres. Na jednej strane sa mobilizujú energetické nosiče v krvi a po cvičení sa príznaky normalizujú rýchlejšie vďaka zvýšenému odbúravaniu stresových hormónov.  

Poruchy potencie sa dajú liečiť ženšenom. Existujú japonské štúdie, ktoré ukazujú, že ženšen zlepšuje produkciu spermií.

Čo je adaptogén ?

Adaptogén je alternatívny lekársky pojem pre biologicky aktívne rastlinné látky, ktoré majú pomôcť organizmu adaptovať sa na zvýšené fyzické a emočné stresové situácie. Patria sem maca, ashwaganda , reishi, koreň tajgy alebo rodiola.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.