ESSENZ MULTIHERP (ne liečbu a prevenciu herpesu)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok obsahuje zinok, selén, esenciálnu aminokyselinu L-lyzín a extrakt z listov cistu šedavého (Cistus incanus - stredomorská skalná ruža), známeho pre vysoký obsah polyfenolov. Zinok a selén prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Zinok prispieva k urdžaniu zdravej pokožky. Prípravok je obzvlášt vhodný pri prevencii a liečbe herpesových ochorení.

Detailné informácie

Podrobný popis

Účinky L-lyzínu

L- lyzín je prírodná a esenciálna aminokyselina, ktorá sa vyskytuje v bielkovinách a napríklad v mäse. Vysoké dávky L-lyzín obsiahnuté v Essenz Multiherp kapsule , ktoré naše telo tiež potrebuje pre budovanie svalov, rozvoj ďalších aminokyselín, pre bunkové delenie a normálne hojenie rán, vytesňuje aminokyselina L-arginín. Herpes vírusy potrebujú pre svoju vlastnú reprodukciu L-arginín. Ak je arginín nahradený lyzínom, môžu sa vírusy herpesu množiť iba pomaly alebo sa už nebudú množiť a šírenie vírusovej infekcie sa zastaví.

 

Selén

Selén je nevyhnutný stopový prvok, ktorý je zabudovaný do rôznych bielkovín a enzýmov v tele vo forme aminokyseliny selenocysteín . Medzi jeho úlohy patrí ochrana pred oxidačným stresom a rakovinou, ako aj normálna funkcia imunitného systému a štítnej žľazy .

Medzi možné nepriaznivé účinky patria alergické reakcie. Selén by sa nemal predávkovať.

 

Extrakt z cistu

Prípravky z byliny skalnej ruže (napr. Cistus incanus , Cistus creticus ) preukázali v štúdiách antivírusové, protizápalové, antioxidačné , adstringentné a antimikrobiálne vlastnosti. 

 

Zinok

Zinok je nevyhnutný stopový prvok, ktorý je obsiahnutý v mnohých enzýmoch a neenzymatických proteínoch v tele. Hrá úlohu pri normálnom raste buniek, hojení rán, plodnosti a imunitnej odpovedi. Zinok sa tiež používa na prevenciu a liečbu prechladnutia.

Možné nepriaznivé účinky zahŕňajú tráviace ťažkosti a kožné reakcie. Vysoké dávky zinku by sa nemali dlhodobo užívať bez indikácie, pretože to môže viesť k nedostatku medi.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Herpes

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: