ESSENZ SWEAT (pri nadmernom potení)

€24,90
Skladom

Extrakt zo šalvie spoľahlivo a rýchlo pôsobí na nadmerné potenie vďaka kyseline rozmarínovej obsiahnutej v jej éterickom oleji a jej adstringentným vlastnostiam. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Šalvia

Kapsuly Essence Sweat obsahujú šalviu. Šalvia lekárska je tradičná liečivá rastlina a svoju účinnosť dokazuje pri mnohých ochoreniach vrátane nadmerného potenia. Antiperspiračný účinok pochádza z trieslovín obsiahnutých v listoch šalvie. Ukázalo sa tiež, že šalviový čaj inhibuje vylučovanie potu, aj keď sa pri pití čaju musí absorbovať väčšie množstvo tekutiny. Antiperspiračný účinok trieslovín podporuje kyselina rozmarínová obsiahnutá v silici šalvie lekárskej. 

Pracujú 3 milióny potných žliaz

Potenie je normálna a spontánna reakcia, ktorá chráni naše telo pred prehriatím. Kontrolu nad potením má vegetatívny nervový systém. Osoba má asi tri milióny potných žliaz, ktoré sú distribuované po tele . Zvlášť veľa potných žliaz je v dlaniach, na chodidlách, na čele a v podpazuší. Ostatné potné žľazy sú „pripevnené“ k vlasovým folikulom . Keďže muži majú viac mazu a potných žliaz ako ženy, spravidla sa potia čoraz viac. 

Z čoho sa vyrába pot?

Pot sa skladá z 99% vody, ale tiež z mastných kyselín, bielkovín, ako aj toxínov a metabolického odpadu. Pri potení stráca telo veľké množstvo dôležitých minerálov a stopových prvkov, ako je horčík, sodík, draslík, chlorid a vápnik, ale aj železo, zinok, meď a jód. Je dôležité veľa piť, najmä v horúcom letnom počasí a pri cvičení, aby ste nahradili stratené tekutiny, ako aj minerály a stopové prvky. Je úplne nesprávne sa domnievať, že nadmerné potenie môžete znížiť tým, že budete piť menej! 

Pot, ktorý vychádza z potných žliaz, je úplne bez zápachu. Odparuje sa na povrchu pokožky. Nepríjemný zápach vzniká ked pot píde do kontaktu s baktériami a kvasinkami. Každý, kto sa veľmi potí, môže mať vyrážky alebo zápalové kožné reakcie, najmä v kožných záhyboch. Kyselý pot sa na povrchu pokožky podieľa na tvorbe fyziologického ochranného plášťa kyseliny. Preto je tiež dôležit v obrane pred patogénmi. 

Príčiny potenia

Malé množstvo tekutiny sa na našej pokožke neustále odparuje , aj keď spíme. Touto životne dôležitou funkciou nášho organizmu sa vydáva prebytočné teplo. Potenie ochladzuje nielen pokožku, ale aj vnútornú časť tela. Keď je vonku teplo alebo keď sa venujeme fyzickej aktivite, viac sa potíme. Týmto spôsobom sa telo snaží udržiavať konštantnú teplotu jadra v tele. Konštantná telesná teplota je obzvlášť dôležitou požiadavkou pre mnoho funkcií tela. 

Pri infekčných chorobách sa telesná teplota často zvyšuje. Potom je mimoriadne dôležité potenie, aby sa znížila teplota v jadre, aby sa nestala životne nebezpečnou. Hormonálne príčiny, ako je menopauza alebo hypertyreóza a obezita, tiež spôsobujú zvýšené potenie. 

Psychologické faktory ako strach, hnev, ale aj radosť spôsobujú viac potenia. Na rozdiel od termoregulačného potenia (= potenie na účely ochladenia), stresové potenie nastáva náhle. To tiež vzniká bez ohľadu na teplotu okolia, napr. B. v stresových situáciách v kancelárii, na „rande“ alebo v podobných situáciách. Stresový pot sa tiež často označuje ako „studený pot“. Hormóny adrenalín a noradrenalín uvoľňované pri stresovej reakcii sťahujú krvné cievy v pokožke a zabezpečujú tak redistribúciu krvi v prospech svalov. Znížený prietok krvi pokožkou znižuje jej teplotu a odparovanie potu vedie k ďalšiemu ochladzovaniu. Naproti tomu s termoregulačným potením napr. B. pri fyzickej námahe sa zvýšil prietok krvi kožou, aby sa na povrch tela rozptýlilo čo najviac tepla.   

Nadmerné potenie - hyperhidróza

Odhaduje sa, že 400 000 Rakúšanov trpí nadmerným potením. Podľa posledných vedeckých štúdií sú za tento nepríjemný stav zodpovedné aj naše gény . Ak má rodič hyperhidrózu, môže tento stav preniesť na dieťa. Spravidla sa hyperhidróza vyskytuje po puberte. Ženy a muži sú postihnutí približne rovnako často. Aj keď zvýšená tvorba potu nie je závažným ochorením, postihnutí často trpia sociálnymi poruchami, ktoré tento jav spôsobuje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.