ESSENZ ZINC 30 (pre zdravé nechty, vlasy a pokožku)

Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Výživový doplnok vo forme micelizovanej tinktúry s obsahom stopového prvku zinok (diglycinát zinočnatý). Zinok prispieva k správnej kognitívnej funkcii, syntéze DNA, k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii, k udržaniu zdravých kostí, vlasov, nechtov, pokožky a zraku, k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vďaka nášmu patentovanému micelárnemu procesu sú živiny lepšie vstrebateľné a stabilizované. Objem: 10 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Micelácia

Naše výrobky predstavujú absolútnu novinku na súčasnom trhu so zdravím a doplnkami výživy, pretože vo výrobnom procese prechádzajú našim patentovaným micelárnym procesom. Iba tak sa môžu živiny a životne dôležité látky, ktoré sú predovšetkým rozpustné v tukoch, dostať do vodorozpustnej formy a stabilizovať. Tým ľudský organizmus získa bez prekážok prístup k účinným látkam.

Náš patentovaný proces micelizácie je založený na prírodnej metóde, ktorá nevyžaduje pridanie syntetických prísad do všetkých produktov ESSENZ. Vychytávanie aktívnych zložiek, ktoré predstavuje asi 3 až 5% pri komerčne dostupných prípravkoch, sa dá pri našom postupe zvýšiť na účinnosť takmer 100%. 

Zinok 

Ako nevyhnutný stopový prvok reguluje všestranný zinok niektoré z najdôležitejších procesov v tele. Okrem iného prispieva k dobre fungujúcemu imunitnému systému, preberá dôležité úlohy v metabolizme bielkovín, sacharidov a tukov a podporuje rast zdravých vlasov, pokožky a nechtov. 

Mnoho životne dôležitých enzýmov obsahuje zinok alebo je zinkom aktivovaných. Zdravé telo zvyčajne obsahuje 2 až 4 g zinku. Naše telo si môže tento zinok uchovávať iba krátkodobo. Preto je dôležité mať vyváženú stravu alebo vhodné doplnky výživy.

Bohužiaľ, nedostatok zinku je v priemyselných krajinách stále veľmi rozšírený. Dôvodom sú väčšinou nevyvážené stravovacie návyky, priemyselné spracovanie našich potravín alebo špeciálne formy výživy. Postihnuté sú najmä ľudia vo fázach prechodu alebo rastu a osobitných životných plánov, ako sú kojenci, mladí ľudia v raste, seniori a športovci. Veľa zinku sa vylučuje potením a močením, najmä pri cvičení - ako aktívny človek by ste preto mali zabezpečiť dobrý a stály prísun zinku prostredníctvom potravy. Dobrými prírodnými zdrojmi zinku sú pšeničné otruby, droždie, syry, vajcia, obilie, strukoviny, mäso a mäsové výrobky, mušle a kraby, cestoviny, orechy, jadrá a semená.  

To sa môže stať pri nedostatku zinku

Stres a / alebo súčasná podvýživa môžu viesť k nedostatku zinku. Nedostatok vedie k strate chuti do jedla, poruchy bielkovín, tukov a metabolizmus cukrov, to môže spôsobiť stratu vlasov, šupinatej kože, lámavé nechty, zlé hojenie rán, a tiež viesť k poruchám chuti a vône. Velká únava a problémy so sústredením môžu byť tiež známkami nedostatku zinku. Všeobecne povedané, nedostatok zinku môže spomaliť váš metabolizmus a oslabiť imunitný systém.  

Zinok ovplyvňuje metabolizmus bielkovín, sacharidov a tukov . Riadi produkciu inzulínu a podieľa sa tiež na skladovaní inzulínu. Ľudia s cukrovkou alebo artériosklerózou majú vyššiu potrebu zinku. 

Zinok je tiež známy pre svoju úlohu v obranyschopnosti tela. Dostatočný prísun tohto stopového prvku je preto obzvlášť dôležitý v chladnom období. Často človek rozpozná nedostatok zinku podľa toho, že má v tomto ročnom období v chladnom období silnejšie prechladnutie ako zvyčajne. Zinok je možné užiť preventívne, ale aj na liečbu prechladnutia, ktoré už prepuklo . Existujú experimenty, ktoré ukazujú, že prepuknutie nachladnutia je pri užívaní vysokej dávky zinku (120 mg / deň) podstatne kratšie, ak ho začnete užívať pri prvých príznakoch. V súčasnosti sa skúma, že zinok môže nielen spomaliť replikáciu vírusov, ale aj posilniť imunitnú odpoveď tela. 

Odporúčaný príjem zinku je 10 - 40 mg denne. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: