ESSENZ WEIHRAUCH (pre zdravé kĺby)

Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje vysokokvalitný výťažok z kôry rastliny kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata) a MSM (metylsulfonyl­metán). Výťažok z Boswellie vplýva pozitívne na pohybový aparát. O jej kyselinách sa takisto hovorí, že majú antikarcinogénne, antivírusové, plesňové a antibakteriálne vlastnosti a v konvenčnej medicíne sa používajú ako prírodný prostriedok proti bolesti, ktorý tiež zmierňuje markery zápalu. Objem: 10 ml

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Micelácia

Naše výrobky predstavujú absolútnu novinku na súčasnom trhu so zdravím a doplnkami výživy, pretože vo výrobnom procese prechádzajú našim patentovaným micelárnym procesom. Iba tak sa môžu živiny a životne dôležité látky, ktoré sú predovšetkým rozpustné v tukoch, dostať do vodorozpustnej formy a stabilizovať. Tým ľudský organizmus získa bez prekážok prístup k účinným látkam.

Náš patentovaný proces micelizácie je založený na prírodnej metóde, ktorá nevyžaduje pridanie syntetických prísad do všetkých produktov ESSENZ. Vychytávanie aktívnych zložiek, ktoré predstavuje asi 3 až 5% pri komerčne dostupných prípravkoch, sa dá pri našom postupe zvýšiť na účinnosť takmer 100%. 

Ako funguje kadidlo?  

Esenciálne oleje z Weihrauch z rôznych oblastí sveta sa navzájom líšia vôňou a zložkami. Arabské kadidlo vonia sladko, živicovo a balzamicky, zatiaľ čo indické kadidlo vonia po sviežej vôni. Liečivé účinky na telo sú upokojujúce, pôsobia pri všetkých druhoch zápalov, starajú sa o pokožku a regenerujú ju, čistia, objasňujú, pôsobia proti zápalom pokožky a tlmia zápaly v ranách. 

Ale kadidlo má priaznivý vplyv aj na dušu. Má očistný, objasňujúci a povznášajúci účinok na myseľ, je tiež stimulujúci a upokojujúci. Kadidlo sa preto nepoužíva iba v kostole, ale slúži aj na liečenie mnohých chorôb.

Kadidlo pomáha pri bolestivých zápaloch a bolestiach kĺbov a obmedzenej pohyblivosti kĺbov, ako je osteoartróza. Kadidlo sa v ayurvédskej medicíne používa už tisíce rokov. Pretože živica stromu kadidlo obsahuje kyselinu boswellovú , ktorá má údajne protizápalový, antimikrobiálny a analgetický účinok. Práve z tohto dôvodu sa často používa v ľudovom liečiteľstve pri reumatizme a artritíde, ale údajne tiež zmierňuje príznaky Crohnovej choroby. Vedľajšie účinky, ako sú gastrointestinálne ťažkosti, sú pomerne zriedkavé. 

Kadidlo sa používa aj ako vonkajší prostriedok proti bolesti a zápalu. Zmierňuje tiež účinky zápalu, ako je oxidačný stres a deštrukcia tkaniva enzýmami. V minulosti sa kadidlo používalo aj na zmiernenie infekčných a zápalových stavov - vnútorných aj vonkajších. A v ajurvédskej medicíne je kadidlo tiež populárnym liekom na kožné choroby.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: