ESSENZ PROBIOTIC MULTI 6 (na hnačku)

BEZ LEPKU BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Výživový doplnok obsahujúci vyváženú kombináciu 6 bakteriálnych kmeňov v množstve 5 mld v jednej kapsule - Lactobacillus Helveticus, Lactobacillus Rhamnosus, Lactococcus Lactis, Bifidobacterium Breve, Bifidobacterium Bifidum, Bifidobacterium Longum. 60 kapsúl 

Detailné informácie

Podrobný popis

Laktobacily a ďalšie probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v črevách. Majú rad dôležitých funkcií: udržujú rovnováhu črevnej mikroflóry, zabraňujú premnoženiu škodlivých baktérií, pomáhajú pri trávení potravy. Sú teda dôležitou súčasťou imunitného a tráviaceho systému. Naše telo ich potrebuje doplniť napríklad pri dlhodobejšom užívaní antibiotík. Ich nedostatok a nerovnováha sa prejavuje zhoršeným trávením, nadúvaním, hnačkami alebo naopak zápchou. 

Čo je to probiotikum ?

Probiotiká pochádza z gréčtiny " pre bios " a znamená "pre život". Je to prípravok, ktorý obsahuje živé mikroorganizmy . Laktobacily , enterokoky a bifidobaktérie obsiahnuté v probiotikách sa usadzujú v čreve , čo znamená, že choroboplodné zárodky už nemajú šancu sa rozšíriť. Pozitívnym účinkom užívania probiotika je normalizované trávenie a optimálne využitie potravy. Okrem toho sa posilňuje črevná sliznica a proti patogénom sa dá účinne bojovať.  

Zdravá črevná flóra sa vyhýba črevným poruchám, ako sú hnačky, zápcha, plynatosť a bolesti brucha. Dôsledky črevných porúch môžu byť chronické zápalové ochorenia čriev, alergie, potravinová intolerancia alebo dokonca syndróm dráždivého čreva. Choré črevo samozrejme zaťažuje aj našu psychiku. 

Na udržanie a obnovu zdravého črevného ekosystému sa čoraz viac odporúčajú probiotiká s vysokými dávkami. Ich spôsob pôsobenia bol dokázaný v mnohých štúdiách a potvrdený vedou. Vo vysoko koncentrovanej forme podporujú regeneráciu a zdravie našich čriev, aby opäť fungovalo naše trávenie a mohla sa obnoviť pohoda celého tela. 

Črevo

Črevo je najväčší ľudský orgán. Je dlhé osem metrov a skladá sa z miliónov kĺk. Jedná sa o tenké výčnelky v tvare prsta, ktoré tvoria pôsobivý črevný povrch na vnútornej strane nášho brucha veľký ako dva tenisové kurty.

Naše črevné steny sú kolonizované miliardami baktérií. Pri svojej práci je črevo podporované viac ako 500 druhmi baktérií. Zároveň je asi 80% nášho imunitného systému závislého na črevách. Črevo riadi početné metabolické procesy v našom tele. Je zodpovedné za odbúravanie potravy, za vstrebávanie minerálov a vitamínov, za produkciu základných vitamínov, enzýmov, aminokyselín, za obranu proti patogénom, za elimináciu toxínov a tiež za produkciu imunitných buniek.

Na zvládnutie tohto množstva úloh potrebuje naša črevná stena silnú ochrannú bariéru. Armáda miliárd prospešných baktérií zaisťuje, že sa škodlivé mikroorganizmy nemôžu usadiť v našich črevách. Citlivý mikroorganizmus v našich črevách sa môže až príliš ľahko stať nevyváženým. Je veľmi citlivý na predĺžený fyzický a emocionálny stres, zlé stravovacie návyky, nedostatok pohybu či užívanie liekov ako sú antibiotiká , kortizón, ožarovanie alebo chemoterapiu, znečisťujúce látky alebo psychickú záťaž. 

Zdravé črevo - zdravá obrana

To, či sú naše črevá zdravé, závisí vo veľkej miere od spôsobu nášho života. Dostatok pohybu, dostatok príjmu tekutín, zdravá strava bohatá na vlákniny s dostatkom celozrnných výrobkov , ovocia a zeleniny a vyhýbanie sa zbytočným liekom podporujú črevo v jeho práci. Dobre fungujúci tráviaci systém je rozhodujúci pre zdravie a našu všeobecnú pohodu. Pretože črevá a trávenie hrajú v imunitnom systéme ústrednú úlohu. 

Viac ako polovica našich imunitných buniek sa nachádza v čreve. Na obranu tela sú závislé na zdravej črevnej flóry. Pomáha identifikovať a bojovať proti nežiaducim votrelcom, ako sú baktérie, mikróby, vírusy a toxické látky. Tiež ich nabáda, aby prijali mnoho cenných zložiek z blízka a produkovali  tráviace enzýmy.  

Ako spoznáte problémy s črevom ?

Jedlo sa člení na jednotlivé zložky v zažívacom trakte, a tie sú potom smerované do krvného riečišťa. Pokiaľ však výlučky zostávajú v tráviacom systéme príliš dlho, môžu hniť a kvasiť, a tak viesť k množeniu škodlivých zárodkov. To vytvára nerovnováhu medzi zdravými baktériami produkujúcimi kyselinu mliečnu a hnilobnými baktériami spôsobujúcimi choroby. Prvými príznakmi črevných ťažkostí a zažívacích ťažkostí sú väčšinou plynatosť, bolesti brucha , črevné kŕče, ale aj páchnuca stolica. Tí, ktorí nereagujú na tieto počiatočné príznaky, môžu riskovať ochorenie čriev. Odporúča sa preto najskôr premyslieť a upraviť stravu a znova nastoliť črevnú flóru pri každom narušení normálnej činnosti čriev.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Probiotiká

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: