ESSENZ KURKUMA (proti zápalom)

€29,90
Skladom

Kurkumín sa získava zo zázvorovej rastliny ako sekundárna rastlinná látka. Kurkuma je extrahovaná a zahrnutá do tradičného liečiteľského umenia. Ajurvéda ponúka širokú škálu procedúr po tisíce rokov. Jeho silné protizápalové vlastnosti sa používajú v akútnej medicíne pri širokom spektre chorôb, najmä pri liečbe rakoviny. Objem: 10 ml

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Preventívne použitie vykazuje pozitívne účinky pri znižovaní zažívacích ťažkostí, aktivácii imunitného systému tela a prevencii zápalových ochorení.

Micelácia

Naše výrobky predstavujú absolútnu novinku na súčasnom trhu so zdravím a doplnkami výživy, pretože vo výrobnom procese prechádzajú našim patentovaným micelárnym procesom. Iba tak sa môžu živiny a životne dôležité látky, ktoré sú predovšetkým rozpustné v tukoch, dostať do vodorozpustnej formy a stabilizovať. Tým ľudský organizmus získa bez prekážok prístup k účinným látkam.

Náš patentovaný proces micelizácie je založený na prírodnej metóde, ktorá nevyžaduje pridanie syntetických prísad do všetkých produktov ESSENZ. Vychytávanie aktívnych zložiek, ktoré predstavuje asi 3 až 5% pri komerčne dostupných prípravkoch, sa dá pri našom postupe zvýšiť na účinnosť takmer 100%. 

Kurkuma alebo kurkuma

Kurkuma ( Curcuma longa ), nazývaná tiež indický šafran alebo kurkuma , je v Ázii po tisíce rokov cenená ako liečivá rastlina. V ajurvéde a v tradičnej čínskej medicíne (TČM) sa používa od nepamäti. Kurkumu sme dlho poznali iba ako korenie alebo okrasnú rastlinu. Ich rôznorodým liečivým silám sme sa venovali iba relatívne krátko. 

Botanicky patrí rastlina kurkumy do rodiny zázvorov. Je vysoká až meter. Tvar listov vlastne pripomína svetlozelené tŕstie. Používa sa prášok z podzemku. Ak chcete využiť liečivé účinky kurkumy, kurkuma by sa mala používať vo veľmi vysokých dávkach , pretože nie je dobre absorbovaná ľudským črevom. Tieto dávky sa dosahujú užívaním vo forme kapsúl, nie však používaním ako korenie. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.