ESSENZ JOHANNIS KRAUT (na lepší spánok a depresie)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€18,90
Skladom

Výživový doplnok obsahuje výťažok z kvetov Ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum), z toho hypericín 0,3%. Ľubovník bodkovaný sa v prírodnej medicíne používa pri liečbe depresií, migrén, nepokojného spánku, nočného strachu, pomočovania u detí a bolestivých kolikách. Má takisto výrazné protikŕčové a žlčopudné účinky. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Bylinka johanniskraut Ľubovník bodkovaný, Hypericum perforatum , dorastá do výšky 20 cm až 1 m, obzvlášť nápadné sú zlatožlté kvety. Kvitnú od júna do konca augusta a majú malé čierne škvrny. Ak si čerstvé kvety pretriete medzi prstami, pokožka sa od oleja, ktorý obsahuje, sfarbí do tmavočervena . Preto sa rastline hovorí aj krvavá bylina. 

V klinických štúdiách s celým extraktom ľubovníka bodkovaného boli dosiahnuté pôsobivé výsledky pri ľahkých a stredne ťažkých formách depresie. Liečivý účinok ľubovníka bodkovaného sa zdá byť založený na interakcii jeho zložiek. Celkový extrakt z ľubovníka má silnejší účinok než samotné izolované zložky, Hlavnými aktívnymi zložkami sú hypericíny, červené rastlinné pigmenty. Pracujú rôznymi spôsobmi, ale svoj plný účinok rozvíjajú iba pod vplyvom svetla. Napríklad hypericíny môžu zosilniť účinok svetla na epifýzu a tým prispieť k zníženiu hladiny melatonínu . Menej melatonínu znamená, že sme aktívnejší a ochotnejší k výkonu. To vysvetľuje jasný účinok hypericínov na zlepšenie nálady. 

Ľubovník bodkovaný zvyšuje hladinu dopamínu 

Hypericíny majú aj ďalší účinok. V našom mozgu dochádza k neustálemu prenosu stimulov z jednej mozgovej bunky do druhej. Na tento prenos stimulov je okrem iného potrebná látka dopamín, ktorá má inhibičný účinok na vzrušenie. Ak nám chýba dopamín, sme nervózni, nepokojní, depresívni a zle spíme. Hypericíny v ľubovníku bodkovanom zvyšujú hladinu dopamínu v mozgu a chránia nás tak pred negatívnymi dôsledkami nedostatku. Za vnútorný nepokoj je zodpovedná aj iná látka: ľudský mozog neustále premieňa dopamín na noradrenalín. Noradrenalín stimuluje vzrušenie. Zvyčajne je táto rovnováha harmonická a vyvážená. Ale ak sa príliš veľa dopamínu premení na norepinefrín, sme nervózni, depresívni a trpíme nespavosťou. Zdá sa, že túto rovnováhu priaznivo ovplyvňujú aj hypericíny. 

Úľava od úzkosti

Ďalšou účinnou látkou ľubovníka bodkovaného je hyperforín . Chemicky úzko súvisí s horkými látkami z chmeľu a takto je hyperforín tiež anxiolytický a podporuje spánok. Pôsobí tiež antibioticky a dezinfekčne. Okrem toho ľubovník bodkovaný obsahuje rôzne flavonoidy, ktoré v tele vykonávajú rôzne úlohy. Tieto flavonoidy quercetin a kvercitrín blokujú určité enzýmy v mozgu ktoré znížujú serotonín v mozgu. Serotonín je náš hormón šťastia, zaisťuje dobrú náladu a má tiež schopnosť uvoľňovať látky tlmiace bolesť. Po použití sa cítime vo svojej koži príjemnejšie a sme šťastnejší. Biflavonoid biapigenin má upokojujúci účinok, a to najmä na fyzické príznaky nervozity.  

Aké sú vedľajšie účinky ľubovníka bodkovaného? 

Vo väčšine prípadov sú prípravky obsahujúce ľubovník bodkovaný veľmi dobre znášané. V žiadnom prípade neznižujú schopnosť sústrediť sa alebo vstrebávať a neovplyvňujú schopnosť reagovať. Okrem toho nevedú k fyzickej alebo emočnej závislosti. Jediným pozoruhodným vedľajším účinkom sa zdá byť zvýšená citlivosť pokožky na svetlo, ale tento vedľajší účinok závisí od dávky. Počas konzumácie ľubovníka bodkovaného sa však neodporúča byť príliš dlho na slnku. Určite by ste sa mali prechádzať za denného svetla, pretože to je jediný spôsob, ako môžu hypericíny rozvinúť svoj plný účinok. 

Pri liečbe ľubovníkom bodkovaným musíte byť tiež trpezliví. Je to tak preto, lebo účinok sa dostaví najskôr po dvoch týždňoch a dĺžka liečby sa líši od človeka k človeku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.