ESSENZ GRIFFONIA (pri vyčerpaní a únave)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0
Skladom

Výživový doplnok obsahuje vitamín B6 a extrakt zo semien Griffonia simplicifolia, ktorý pozostáva z 99% L-5-hydroxytryptofánu (5-HTP). Vitamín B6 prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky, k zníženiu vyčerpania a únavy a k regulácii hormonálnej činnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Griffonia

Griffonia simplicifolia , tiež známa ako africká čierna fazuľa , je drevnatá popínavá rastlina, rastie v dažďových pralesoch západnej Afriky. Ploché čierne semená sa zbierajú z ich toboliek. Z ich extraktu je v sekvencii získaný L-5-hydroxy-tryptofán (skrátene 5-HTP), aminokyselina. 5-HTP je priamym prekurzorom hormónu šťastia serotonínu, ktorý je zase prekurzorom spánkového hormónu melatonínu.


Rôzne štúdie preukázali, že 5-HTP ako prírodný prekurzor serotonínu môže prirodzene zvyšovať hladinu serotonínu. Preto sa hovorí, že extrakt z griffónie má mierne podporujúci spánok a náladu.

 

Na čo naše telo potrebuje serotonín?

Moderný životný štýl so stresom, nesprávnou výživou a slabým cvičením často vedie k tomu, že mozog produkuje príliš málo serotonínu. Serotonín je však jedným z najdôležitejších neurotransmiterov. Neurotransmitery sa v našom tele používajú na prenos vitálnych signálov medzi bunkami. Ak je nedostatok serotonínu, tieto signály sa neprenášajú správne, čo vedie rýchlo k širokej škále problémov. 

 

V prípade serotonínu, okrem iného , upravuje tráviaci systém, kardiovaskulárny systém, telesnú teplotu, chuť do jedla a schopnosť spať zdravo, nedostatok môže viesť k depresii či nespavosti. Nedostatok vedie k priberaniu. Pri príliš nízkych hladinách serotonínu nemôžeme dosiahnuť žiadny duševný ani fyzický vrchol. Okrem stresu a nesprávneho životného štýlu môže nedostatok serotonínu ďalej znižovať nedostatok vitamínu B6 ( pyridoxín ) alebo horčíka. 

 

Griffonia je tiež účinná proti bolestiam hlavy a znižuje chuť do jedla

Niekoľko štúdií tiež ukazuje, že Griffonia môže pomôcť znížiť frekvenciu a intenzitu bolesti hlavy. Griffonia potláča chuť do jedla a môže pomôcť pri chudnutí, pretože serotonín sa podieľa na potláčaní chuti do jedla vo vysoko kalorických potravinách, ktoré obsahujú sacharidy.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Úzkosť a depresia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: