ESSENZ DARM-AKTIV (pre zdravé črevá)

€24,90
Skladom

Výživový doplnok obsahujúci kombináciu indickej rozpustnej vlákniny Psyllium a ľanového semena. Darm aktiv obsahuje aj vitamín C, laktobacily, protelolytické enzýmy papaín, bromelaín a amylázu. Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu, správnemu fungovaniu imunitného systému a nervového systému. Odporúča sa užívať na podporu normálnej funkcie čriev. 90 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Ľanové semeno - skutočné turbo pre črevá !

Psyllium plantain ( Plantago indica / psyllium ) je jednoročná bylina, ktorá pochádza z oblasti Stredomoria a predovšetkým z Indie a Pakistanu. Tiež sa tam pestuje. Stáva sa vysokou asi 50 cm a má úzke pretiahnuté listy. Semená a škrupiny psyllium sa používajú ako indické psyllium v ​​potravinách a na liečenie, najmä na prirodzenú stimuláciu čriev.  

Semená zvlášť obsahujú veľa vlákniny, ktorá v kombinácii s tekutinou veľa napučiava a vytvára nestráviteľnú gélovitú hmotu. Zvýšenie objemu v čreve stimuluje jeho činnosť. Sliz zo šupiek psyllia tiež zvyšuje plynulosť črevného obsahu, čo uľahčuje následné vyprázdňovanie . Vláknina v šupkách psyllia navyše oslobodzuje črevá od črevných plynov a hnilobných produktov. 

To robi psyllium, keď ho zapijete veľkým množstvom tekutiny

Požitie psylliumových šupiek vedie k príjemnému pocitu sýtosti a zároveň znižuje hlad kvôli ich veľkému objemu. Preto môžu psylliové plevy účinne podporovať reguláciu hmotnosti alebo stravu. Vďaka svojej vysokej absorpčnej schopnosti viažu psylliové plevy škodlivé látky a tuky v čreve a podporujú ich vylučovanie. Podporujú tiež rast zdravých črevných baktérií. Šupky psyllia sú tiež cenným doplnkom ich dennej stravy pre diabetikov, pretože oneskorujú vstrebávanie glukózy. Vďaka tomu hladina cukru v krvi nestúpa tak rýchlo. 

Psyllium plevy sú bezproblémovým spôsobom, ako pridať vlákninu do jedál. Dajú sa zamiešať do müsli, jogurtu, polievky atď. Pri pečení môžete časť múky dokonca nahradiť šupkami psyllia. 

Papain

Predovšetkým papaín podporuje trávenie bielkovín. Je to takzvaný proteolytický enzým a má zložitú štruktúru viac ako 200 aminokyselín. V medicíne sa papaín používa na podporu zažívania, ale podporuje aj čistenie rán. Papaín pomáha tráviť bielkoviny z potravy. Môže štiepiť bielkoviny na jednotlivé aminokyseliny, ktoré v tejto forme môže organizmus využiť. Môže pomôcť aj u pacientov s celiakiou papaín. Papaín má vplyv aj na kardiovaskulárny systém . Prispieva tu k tomu, že sa odbúrava fibrín a fibrinogén, ktoré okrem iného spôsobujú zhlukovanie krvných buniek. Krv lepšie prúdi a naše srdce môže ľahšie vykonávať svoju prácu. Hlavným účinkom papaínu je však podpora nášho trávenia. Papaín tiež pomáha upokojiť žalúdok, zmierňuje plyn a má mierne laxatívny účinok na zápchu.  

Bromelaín - najdôležitejšia vec v ananáse!

Bromelaín je enzým štiepiaci bielkoviny. Získava sa z ovocia a kmeňa ananásu, Ananas comosus . Bol objavený a izolovaný v 50. rokoch minulého storočia. Bromelaín je v skutočnosti zmesou niekoľkých enzýmov, ktoré majú spoločné to, že môžu štiepiť bielkoviny. Zjednodušene povedané, štiepi zložité bielkoviny na jednotlivé aminokyseliny. V tejto forme sú tieto aminokyseliny v tele ľahšie a univerzálnejšie použiteľné. 

Bromelaín má viac účinkov. V metabolizme bromelaín podporuje trávenie bielkovín a absorpciu určitých sekundárnych rastlinných látok, ako sú kvercetín a cucurmin. Naopak, inhibuje tvorbu prostaglandínov, ktoré spôsobujú zápal. Najdôležitejším účinkom, a preto sme do našich kapsúl Mag. Job's Darm-Aktiv pridali bromelaín , je podporný účinok na trávenie. Bromelaín môže zmierniť pálenie záhy a zabrániť hnačkám. Podporuje činnosť ďalších tráviacich enzýmov, ako je pepsín alebo trypsín, a môže podporovať činnosť pankreasu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.