ESSENZ CARDIO CHOLEST (pre zdravé srdce a cievy)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0
Skladom

Naše kapsule chránia srdce, cievy a prispievajú k normalizácii cholesterolu. Cesnak má lipidové a antihypertenzívne vlastnosti. Ženšen posilnuje a vyrovnáva organizmus so stresom, červený vinič pomáha pri ochoreniach žíl nôh, koenzým Q10 hrá dôležitú úlohu v energetickom metabolizme buniek a má antioxidačné vlastnosti, vitamín E a selén chránia pred volnými radikálmi. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Cesnakový extrakt

Naše kapsuly Essence Cardio Cholest obsahujú vysoko koncentrovaný extrakt z cesnaku. Jedna kapsula zodpovedá 3 - 4 čerstvým strúčikom cesnaku. Prípravky vyrobené z cibule cesnaku ( Allium sativum ) sa už dlho odporúčajú na prevenciu a liečbu artériosklerózy, poruchy metabolizmu lipidov a mierne zvýšeného krvného tlaku . Obsahujú početné zlúčeniny síry, éterické oleje a flavonoidy. Cesnak má antiliipidové, antihypertenzívne , protidoštičkové , protinádorové a antimikrobiálne vlastnosti.

Pretože cenné zložky sa neuvoľňujú v žalúdku, ale iba v čreve vďaka kapsulám stabilným v žalúdočnej šťave , pri užívaní našich kapsúl nie je z dychu žiadny nepríjemný zápach. Možné nežiaduce účinky zahŕňajú gastrointestinálne ťažkosti a reakcie z precitlivenosti. Cesnak má potenciál pre liekové interakcie.

 

Extrakt zo ženšenu

Koreň Panax ginseng je pre zvýšenie výkonu a má adaptogénne vlastnosti . Zlepšuje schopnosť organizmu vyrovnať sa s mentálnymi, telesnými a chemických stresormi. Ženšen sa používa ako tonikum na slabosť, vyčerpanie, únavu, nesústredenosť a počas rekonvalescencie. Okrem toho má antioxidant , neuroprotektívne , protinádorové , antidiabetické , zápalznižujúce vlastnosti. Ženšen sa veľmi často používa v tradičnej čínskej medicíne. Možné nepriaznivé účinky zahŕňajú gastrointestinálne ťažkosti, alergické reakcie a pokles hladiny cukru v krvi. Boli opísané liekové interakcie s antagonistami vitamínu K a s antidiabetikami.

 

Listy červeného viniča

Listy červeného viniča obsahujú 4 - 5% takzvaných flavonoidov, vrátane látok quercitrin a rutin. Obsiahnuté flavonoidy môžu zvýšiť hustotu stien ciev a zabrániť prenikaniu vody do tkaniva. Vďaka tomu sú opuchnuté nohy lepšie zásobené krvou a zabráni sa opuchom , bolesti klesajú.

 

Ubichinón (koenzým Q10)

Koenzým Q10 je prírodný ubichinón produkovaný samotným telom, ktorý sa okrem iného vyskytuje v mitochondriách, krvi a bunkových membránach. Hrá dôležitú úlohu v energetickom metabolizme buniek a má antioxidačné vlastnosti. Telu vlastná produkcia koenzýmu Q10 klesá s vekom .

 

Vitamín E.

Vitamín E je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý sa nachádza okrem iného v mastných olejoch, obilných klíčkoch a orechoch. Je to súhrnný názov pre rôznych zástupcov tokoferolov a tokotrienolov . Vitamín E má antioxidačné, lipidové a antitrombotické vlastnosti. Chráni bunkové membrány a ďalšie štruktúry v tele pred voľnými radikálmi. Týmto spôsobom môže pôsobiť proti artérioskleróze, kardiovaskulárnym chorobám a rakovine. Vitamín E tiež inhibuje biosyntézu tromboxánu , leukotriénu a prostacyklínu a hrá úlohu v imunitnom systéme a metabolizme.

 

selén

Selén je nevyhnutný stopový prvok, ktorý je zabudovaný do rôznych bielkovín a enzýmov v tele vo forme aminokyseliny selenocysteín. Medzi jeho úlohy patrí ochrana pred oxidačným stresom a rakovinou, ako aj normálna funkcia imunitného systému a štítnej žľazy. Selén by sa nemal predávkovať.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: