ESSENZ ARTISCHOCKE PLUS (pre zdravú pečeň a žlčové cesty)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€0,01
Momentálne nedostupné

Bylinný výživový doplnok vhodný pri oslabenej funkcii pečene a žlčových ciest. Každá kapsula obsahuje výťažok z listu artičoky, koreňa púpavy, ostropestreca mariánskeho, peppermintu, koreňa angeliky a koreňa horca. 60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Artičoka pomáha žlči

Artičok, Cynara scolymus , je kultúrna rastlina pochádzajúca z oblasti Stredomoria. Dnes sa pestuje hlavne v USA, Taliansku, Španielsku, Egypte, Argentíne a Francúzsku. Kvetné puky artičokov používali už starí Egypťania ako zeleninu. A tiež pre Rimanov to bolo veľmi cenené zeleninové jedlo. Artičok sme poznali iba v stredoveku. Ale v tom čase to bolo pre obyčajných ľudí nedostupné. Artičoky dorastajú až do výšky 2 m a potrebujú veľa priestoru, pretože ich listové rozety sú veľmi expanzívne. Má radšej teplé a slnečné miesto. Ich hlavy veľké ako päsť sa zbierajú ešte zatvorené. Šupiny by mali mierne vyčnievať. Spodné časti šupiny tvoria mäsité dno, ktoré sa varí a používa ako zelenina. Ak zmeškáte čas skorého zberu, objaví sa veľký, krásny, fialový kvet.  

Pozitívne účinky artičoku na zdravie boli podrobnejšie preskúmané až v 20. storočí. Medzitým sa veda dohodla, že účinky artičoku možno pripísať celkovému komplexu flavonoidov a derivátov kyseliny chinovej obsiahnutému v listoch . Tieto zložky podporujú tvorbu žlče a odtok žlče a používajú sa pri tráviacich problémoch, ako sú plynatosť, nadúvanie a syndróm dráždivého čreva. Dokumentovaný je tiež účinok na zníženie lipidov v krvi. Luteolín, rastlinný pigment, inhibuje vlastnú tvorbu cholesterolu v tele a podporuje vylučovanie tukov. Listy artičokov majú tiež antioxidačné a ochranné vlastnosti pre pečeň.  

Ostropestrec mariánsky semená             
Silybum marianum , je dôležitá a krásna liečivá rastlina. Už v stredoveku sa pestovala v nemeckých kláštorných záhradách. Pôvodne by mala pochádzať z južnej Európy, Turecka, severnej Afriky alebo južného Ruska.  Ostropestrec mariánsky rastie na suchých, kamenistých pôdach. Dorastá až do výšky 1,5 m a má veľké listy. Na okraji sú plné ostrých tŕňov a majú biele škvrny. Názov „bodliak“ pochádza zo starej legendy a súvisí s bielo zafarbenými listami: pri úteku do Egypta chcela Panna Mária dojčiť svoje dieťa. Prichýlila sa pod baldachýn bodliaka mliečneho. Počas dojčenia padlo niekoľko kvapiek mlieka na listy, ktoré potom zafarbili. Mliečne bodliaky kvitnú od júna do septembra nápadnými fialovo sfarbenými guľovitými kvetmi. V týchto kvetenstvách sa vyvíjajú plody, ktoré obsahujú účinný silymarín .Silymarín sa považuje za najúčinnejší prírodný liek na pečeň. Rozsiahly výskum ukázal, že mení bunkovú membránu pečeňových buniek takým spôsobom, že bunkové toxíny nemôžu vstupovať do pečeňových buniek. Silymarín podporuje regeneráciu pečeňových buniek. Je preto vhodný na prevenciu a liečbu toxického poškodenia pečene. Silymarín má tiež antioxidačné vlastnosti a môže neutralizovať voľné radikály. Stimuluje tvorbu žlče a podporuje trávenie a detoxikáciu.

Pečeň je najdôležitejším orgánom pre náš metabolizmus. Prebieha ňou veľa detoxikačných procesov. Toxíny sa viažu v pečeni a potom sa vylučujú. V modernej dobe to pre ňu nie je vždy ľahké. Zbytočne ich zaťažuje znečistenie životného prostredia alebo neustále užívanie liekov, ale aj príliš veľa tukov, alkoholu a príliš sladkých jedál. To môže mať za následok chronické ochorenia pečene, ako je stukovatenie pečene alebo iné problémy s pečeňou. Príznaky sa nemusia objaviť okamžite a sú aj častokrát nešpecifické, môžu mať rôzne príčiny. Často sa cítite jednoducho vyčerpaný. Tieto príznaky sa však môžu opäť zlepšiť. So zodpovedajúcou úpravou životného štýlu a podporenou prirodzenou silou ostropestreca mariánskeho. 

Účinok silymarínu na ochranu pečene je obzvlášť pôsobivý v prípade otravy hríbami. Hubové toxíny ničia pečeňové bunky. Jedinou terapeutickou možnosťou je silymarín z ostropestreca mariánskeho, ktorý je možné aplikovať rýchlo a vhodne, dokonca aj pri zachraňovaní života!

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY VÝŽIVY
Účinky / vhodné na: Zdravá pečeň a žlčník

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: