ESSENZ ANTI CHOLEST (pre dobré hodnoty cholesterolu)

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY BEZ LAKTÓZY
Značka: Essenz
€29,90
Skladom

Kombinovaný výživový doplnok vhodný pri oslabenej funkcii metabolizmu tukov. Základnou zložkou Anti Cholest je výťažok z červenej ryže, ktorý obsahuje prírodný sterol monakolín a výťažok z myrhovníka (Commiphora mukul), ktorý je bohatý na guggulipidy. 60 kapsúl

Detailné informácie

Benefity pre zákazníkov
Benefity pre zákazníkov
10 % zľavy pre zdravotnícky personál
Doba dodania
Doba dodania
z Rakúska: do 72 hodín, z Nemecka: do 4-5 dní, z iných krajín EU: 1 - 3 týždne
Komunikácia v slovenčine
Komunikácia v slovenčine
Nedostatkový sortiment
Nedostatkový sortiment
U nás kúpite produkty nedostupné na Slovensku

Podrobný popis

Okrem toho obsahuje niacín a chróm. Niacín a chróm prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Chróm prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi. Indická myrha sa odporúča na liečbu porúch metabolizmu lipidov a obezity.

Fermentovaná červená ryža

Fermentovanú červenú ryžu si netreba mýliť s „normálnou“ ryžou s červenou šupkou. Fermentovaná červená ryža sa vyrába, keď sa ryžová múka fermentuje s droždím Monascus purpureus . Fermentovaná červená ryža obsahuje ako zložku znižujúcu hladinu cholesterolu účinnú látku monakolín K. Ako prírodný sterol môže inhibovať pôsobenie enzýmu HMG CoA - reduktáza , ktorý je zodpovedný za syntézu cholesterolu v tele. Preto má červená ryža pozitívny vplyv aj na geneticky spôsobené vysoké hladiny cholesterolu. Existujúce sprievodné látky, ako sú iné monakolíny a steroly, podporujú účinok znižujúci hladinu cholesterolu. 

Indická myrha z ajurvédy

Guggulu (botanický názov: Commiphora mukul , nemecky: indická myrha) je živica, ktorá sa v ajurvéde používa už dlho. Ajurvédski lekári ju odporúčajú okrem iného na liečbu porúch metabolizmu lipidov a obezity. Guggulu je jednou z myrhových čeľadí. Používa sa guggulu živica. Zberá sa rezom v spodnej časti kmeňa stromu a zberom vzduchom sušenej živice. Hlavnou účinnou látkou lieku Guggulu sú jeho steroidy, takzvané guggulsteróny. To, že tieto látky zasahujú do metabolizmu lipidov, je dnes vedecky dobre zdokumentované. Diskutuje sa o rôznych spôsoboch pôsobenia. Ajurvédski lekári už dlho pozorujú, že pacienti, ktorým sa podávala guggulu živica, zlepšovali nielen stav ich ciev, ale aj nadváhu. 

Chróm
Chróm je potrebný pre hladké využitie cukru a sacharidov. Je známe, že nedostatok chrómu môže viesť k zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi. Pretože sa absorbujú iba 1 až 3% chrómu dodávaného denne, pridali sme tento dôležitý stopový prvok do našich kapsúl Essence Anti- Cholest.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Essenz je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu prírodných kozmetických produktov. Značka si zakladá na využívaní kvalitných, prírodných surovín, ktoré sú šetrné k pokožke aj k životnému prostrediu. V portfóliu Essenz nájdete širokú škálu produktov, ako sú prírodné mydlá, šampóny, pleťové a telové krémy, esenciálne oleje a rôzne doplnky do kúpeľa.

Essenz sa odlišuje svojím prístupom k výrobe, kde kladie dôraz na ručnú výrobu a používanie tradičných receptúr. Produkty sú vyrábané bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív a parfumov. Značka sa tiež aktívne zameriava na ekologické balenie a minimalizovanie odpadu.

Essenz je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú autentickú prírodnú kozmetiku, ktorá je šetrná k pokožke a zároveň prispieva k ochrane životného prostredia.