Bio Matcha Tea Gourmet 1 kg

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY
Značka: Kyosun s.r.o.
ZADARMOZADARMO
gourmet
€0
Skladom (> 5 ks)

Bio Matcha Tea Gourmet je určený pre cukrárov, pekárov, reštaurácie a tých z Vás, ktorí ste schopní takto veľké balenie rýchle spracovať, inak na vzduchu zoxiduje.

Detailné informácie

Podrobný popis

AKO BIO MATCHA TEA GOURMET POUŽÍVAŤ?

Bio Matcha Tea Gourmet 1kg je ideálny na použitie v gastronómii. Dá sa primiešať do zmrzliny, čokolád, plniek, do slaného aj sladkého cesta a iných pochutín. Matcha má naviac špecifickú exotickú chuť, popisovanú ako umami. Dodá tak potravinám charakteristickú príchuť a zelená farba tohoto na chlorofyl bohatého čaju dodá potravinám zaujímavý vzhľad. Pre vyznávačov soc. sietí "insta ready" vzhľad. Na pravidelné pitie a domáce použitie toto balenie nedoporučujeme, nakoľko čaj Matcha vplyvom vzduchu a svetla veľmi rýchlo degraduje. Tu je vhodnejšie naše balenie Matcha Harmony, kde sú porcie individuálne zabalené po 2g, aby sa práve zamedzilo degradáci čaju. Pokiaľ nespotrebujete celé 1 kg balenie, uzavrite sáčok najlepšie ako môžte, aby sa zamedzilo prístupu vduchu a skladujte na chladnom a tmavom mieste. Ideálne v chladničke či v mrazničke (ano v mrazničke - tak sa originál matcha skladuje).

 

PREČO KONZUMOVAŤ MATCHA TEA?

Bio Matcha Tea má zhruba 10x viac nutričných hodnôt ako bežný zelený čaj. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vyplavuje z tela ťažké kovy a chemické toxíny. Vďaka katechínom pomáha pri koncentrácií, znižuje psychický a fyzický stres a navodzuje pocit uvoľnenia. Teofylín, čajový kofeín, dodáva energiu, ktorá sa uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín. Naviac zlepšuje trávenie a urýchľuje metabolizmus až o 40 % a napomáha tak pri snahe o redukciu váhy.

 

AKÉ CERTIFIKÁCIE MÁ BIO MATCHA TEA GOURMET?

Bio Matcha Tea Gourmet je certifikovaný známkou Bio, ktorú každoročne obhajuje. Bol mu udelený Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom a certifikátmi dokladujúcich jeho kvalitu disponujú aj japonskí dodávatelia. Ide najmä o certifikáty: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

 

JE BIO MATCHA TEA PRAVIDELNE TESTOVANÝ?

Pravidelne testovaná je každá šarža, ktorá letecky dorazí do ČR. Tieto testy sú verejne dostupné, a je možné o ne požiadať elektronicky. Pre obdržanie testov je do emailu potrebné uviesť číslo šarže, ktorá sa nachádza na zadnej strane balenia Bio Matcha Tea Gourmet. Ak uvažujete nad kúpou čaju matcha inej značky, venujte pozornosť krajine pôvodu (Japonsko) a vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa zhodujú s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na trhu sa vyskytujú lacné náhrady z Číny, ktoré zďaleka nie sú také kvalitné ako ten pravý japonský čaj matcha.

 

KDE SA BIO MATCHA TEA GOURMET PESTUJE?

Čaj sa spracováva a rastie v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka. 

 

AKÁ JE ODPORÚČANÁ DENNÁ DÁVKA?

Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

 

ČO BALENIE OBSAHUJE?

Balenie obsahuje 1 kg čaju matcha.

 

AKO BIO MATCHA TEA GOURMET SKLADOVAŤ?

Čaj matcha je veľmi citlivý na vzduch a na svetlo. Tieto elementy spúšťajú oxidáciu a teda aj degradáciu tohoto čaju. Čaj stráca farbu, chuť a arómu už behom niekoľkých dní. Balenie je preto po použití potrebné riadne uzavrieť a skladovať na chladnom mieste. Ideálne v chladničke či v mrazničke

 

AKÁ JE TRVANLIVOSŤ BIO MATCHA TEA GOURMET?

Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

 

OBSAHUJE BIO MATCHA TEA NEJAKÉ ALERGÉNY?

Pri tomto produkte nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

 

KDE SA PRODUKT VYRÁBA?

Bio Matcha Tea Gourmet pochádza z Japonska, balenie do 1 kg vrecúšiek prevádza spoločnosť Kyosun s.r.o. v ČR v biocertifikovanej baliarni.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: