Bio Matcha Tea Ceremony 30 g

BEZ LEPKU VEGAN FRIENDLY
Značka: Kyosun s.r.o.
€0
Skladom (2 ks)

Bio Matcha Tea Ceremony je pravý japonský zelený čaj matcha v bio kvalite. Ceremony je vhodný najmä na prípravu inšpirovanú tradičným japonským čajovým obradom.

Detailné informácie

Podrobný popis

PREČO PIŤ MATCHA TEA CEREMONY?

Originálny japonský Bio Matcha Tea Ceremony je z hľadiska nutričných hodnôt približne 10x silnejší, ako bežný zelený čaj a obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu.

 

Energia

Teofylín je čajový kofeín, ktorý sa, na rozdiel od toho v káve, uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín. Aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu  dopamínu a serotonínu. Kombinácia aminokyselín a kofeínu dodáva intenzívne sústredenie, energetický náboj a rýchlejšie reakcie.  Tuto vlastnosť rozhodne oceníte v práci, pri štúdiu či šoférovaní auta.

 

Detox

Bio Matcha Tea Ceremony obsahuje veľký podiel polyfenolov, antioxidantov, a pomáha zbavovať telo ťažkých kovov a chemických toxínov. Nespornou výhodou je i to, že zelený čaj matcha je mierne močopudný, takže Vám zároveň napomôže tieto látky z tela i vylúčiť. Veľmi jednoducho a efektívne ste takto schopní pomáhať chrániť Váše telo pred pôsobením voľných radikálov.

 

Chudnutie a športový výkon

Medzi povestné účinky matcha patrí vplyv matcha na ľudský metabolizmus, ktorý zrýchľuje až o 40%. Pomáha tak efektívnejšie spaľovať tukové zásoby, ale zvyšuje aj výkon svalovej sústavy.  Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny a napomáhá tak pri trávení. Konzumácia matcha pred športovým výkonom Vám jednak dodá energiu a takmer okamžitý tráviaci efekt zamedzí tomu, aby sa Vám pri vyššej intenzite cvičenia jedlo tzv. vracalo naspäť.

 

AKÉ CERTIFIKÁCIE MÁ BIO MATCHA TEA CEREMONY?

Bio Matcha Tea Ceremony je certifikovaný známkou BIO. Túto známku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2013, kedy bola tejto spoločnosti udelená ako prvá v ČR pre čaj matcha. Medzi certifikáty spoločnosti Matcha Tea patrí aj Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svojich japonských dodávateľov, ktorí disponujú aj takými certifikátmi, ako sú napríklad: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší

 

ceremony-miska1   ceremony-mleti1   ceremony-obrad1   ceremony-slehani1

 

mapa-premium-c-d

Kde sa Bio Matcha Tea Ceremony pestuje?

Čaj se pestuje, ručne zbiera a spracovává na jemný prášok v oblasti Nishio v prefektúre Aiči.

 

aká je oDporučená denná dávka?

Odporučená denná dávka u dospelého človeka je 3-5 gramov (2 - 3 sáčky). Tehotné, dojčiace a deti 1,5 gramu (1 sáčok) denne.

 

ako se Bio Matcha Tea Ceremony pripravuje?

Táto kvalita matcha je určená hlavne pre tradičnú ceremoniálnu prípravu. Tento rituál má presne predpísané pravidlá a priebeh. V Japonsku je čajový obrad súčasťou kultúry a odkazuje na minulosť tejto veľmi sofistikovanej spoločnosti.

 

 

Príprava tradičným spôsobom v skratke

 

Usuča - riedši, "slabší" čaj

Do čajovej misky, čawanu, nasypte pomocou bambusovej lyžičky čašaku porciu čaju. Plná čašaku = cca 1g matcha. Pre prípravu usuča použite 2g matcha a zalejte teplou vodou do max. 70 °C. Bambusovou metličkou - chasenom energicky čaj s vodou vyšľahajte. Doporučujeme robiť rukou pohyby v tvaru písmena "M". 

 

Koiča - silný, hustý čaj

Pre silnejší čaj, tzv. koiča použite 3-4 lyžičky čašaku nebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody do max 70 °C teploty. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa v čajovej miske čawan bambusovou metličkou chasen miernym krúživým pohybom.

 

V našej ponuke "Matcha Tea tradične" nájdete širokú ponuku základného náčinia ako aj krásne kompletné sety, či darčekové balenia pre prípravu čaju matcha tradičným spôsobom. 

 

priprava-tradicni

 

Bio Matcha Tea Ceremony sa dá však samozrejme pripraviť jednoducho v uzatváratelnej fľaši alebo v šejkru ako je tomu u Harmony či Premium. Požadované množstvo čaju vysypte do fľaši či šejkru a dôkladne pretrepte. Množstvo vody zvoľte podľa toho ako silný čaj si chcete pripraviť.

 

Koľko gramov matcha balenie obsahuje?

Plechová dóza Bio Matcha Tea Ceremony obsahuje 30 g čaju matcha.

 

akO Matcha Tea skladovať?

Plechová dóza chráni čaj matcha pred vzduchom a svetlom, teda pred vplyvmi, ktoré nejčastejšie spúšťajú degradáciu čaju matcha. Dózu dôkladne uzatvorte a skladujte na suchom a chladnom mieste. Otvorené balenie je lepšie spotrebovať približne do dvoch mesiacov, pretože tento produkt není balený v ochrannej atmosfére a ztráca tak relatívne rýchlo svoju farbu, chuť a arómu. To samozrejme neznamená, že by sa čaj po uplynutí tejto doby nemal piť – jeho kvalita akurát nebude taká, ako kvalita čerstvo distribuovaného čaju. Náš tip! My uschovávame naše čaje v plechovkovom balení po otvorení v chladničke alebo ešte lepšie dokonca v mrazničke. Samozrejme je dôležité plechovku poriadne utiahnuť.

 

aká je trvanlivosť produktu?

Trvanlivosť Bio Matcha Tea Ceremony je 24 mesiacov. 

 

Obsahuje Bio Matcha Tea Ceremony nejaké alergÉny? sú nejaké rizikÁ spojené s konzumáciou čaju Matcha?

U tohoto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea Ceremony nedoporučujeme piť na lačný žalúdok. Jedná se o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

usucha

Kde se produkt vyrábA?

Bio Matcha Tea Ceremony sa pestuje a balí do plechovej dózy v Japonsku, dovoz zaisťuje spoločnosť Kyosun s.r.o..

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: